iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Parlament ja rahaauk

Parlament ja rahaauk

Rubriik: Postimees

Mihkel Mutt kirjutab Postimehes, et aprillirahutuste ajal muutus võim rahvale lähedaseks. Suur osa sellest heast mainest on kuluhüvitistega jahmerdades hoobilt maha mängitud, võim läks jälle ära kaugemale – «nemad seal». Kas see seadus sel kujul enam vastu võetakse või mitte, sel polegi tähtsust. Kahju on juba sündinud.

Kui jutt on parlamendipalgast Toompeale pürgimise stiimulina, siis muutuvad asjaosalised enamasti kidakeelseteks – «Mis nüüd raha, meie ajame seal oma üliväga kallist riigiasja, meie hoopis ohverdame oma muud tegemised» (á la Mark Soosaar) jne.

Parlamendipalk on imelikus positsioonis. Ühelt poolt on neljakordne keskmine tõeliste rahameeste silmis ikkagi õlleraha. (Vahemärkusena. Eesti Ekspressi asutaja Hans H.

Luik avaldas üle-eelmises «Aeg luubis» suurmõtte, et pankurid ei lähe parlamenti, sest sealne palk on väike. Ma ei saa küll aru, miks pankurid sinna minema peaksid. Ega siis raha mõistust anna. Rahategemine ei ole universaal-, vaid spetsiaaloskus, umbes samasugune nagu pimesi malemäng, kuuekohaliste arvudega peastarvutamine või mitmesuguste häälte (seatapmine, imiku sünd, torm) imiteerimine.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/110607/esileht/arvamus/265537_1.php Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus