iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Papa Kiir maksuametis

Papa Kiir maksuametis

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehes, et mäletatavasti läks filmis «Suvi» nii, et kui noor Kiir oli Venemaal paljaks varastatud, otsustas papa Kiir: kui oleme juba nii palju kahju kannatanud, siis tuleb alustatu lõpule viia. Millega noore Kiire sulasepõli Tootsi juures lõppes, seda teab igaüks, või kui ei, siis kribinal raamatukokku!

Sylvesteri maksuasjaga on samamoodi. Esmalt lubas maksuamet aktsiaid kantida, aga siis mõtles ümber. Asja kurbloolisus on see, et kangekaelne kohtuskäik on intressidena maksma läinud praeguseks vähemalt 80 miljonit krooni.

Siis veel kohtukulud, mainekaotus. Ja see pole veel kõik, sest Sylvesteri multimiljonäridest advokaatide mõjul kuulutas halduskohus põhiseadusevastaseks maksuameti peamise tööriista – paragrahvi, mis lubab tehinguid hinnata nende tegeliku sisu järgi. Ühesõnaga, mindi võitma suurt kala – 400 miljonit krooni –, aga tagasi tullakse paljamast paljamana. Selles olukorras oleks mõistlik asi kiiresti lõpetada, kanda kaotused, tunnistada oma lüüasaamist ja asuda maksukorralduse seadust ümber tegema nii, et keegi ei saaks kahtlustada seda põhiseaduslike õiguste rikkumises.

Koos maksukorralduse seadusega tasuks veel kord meelde tuletada juba aastaid riigis kehtivat arusaama, et ettevõtlusega teenitud tulu on Eestis maksuvaba. Viimastel valimistel andis rahvas sellele põhimõttele koos Reformierakonnaga ka valimisvõidu. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/070608/esileht/majandus/335544.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus