iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Pankurid kägistavad Eesti laenuvõtjaid: kodulaen läks üleöö ligi 150 protsenti kallimaks

Pankurid kägistavad Eesti laenuvõtjaid: kodulaen läks üleöö ligi 150 protsenti kallimaks

Rubriik: Postimees

Euroopa Keskpank tõstis neljapäeval baasintressi 2 protsendi tasemele. Ühes baasintressiga kerkib ka euribor, mis mõjutab tugevalt niigi inflatsiooni käes ägavaid eestlasi.

Euroopa Keskpank püüab intressimäära tõstmisega tappa inflatsiooni: Eestis jõudis see novembris 21,3 protsendini, euroalal ületas inflatsioon 10 protsendi piiri ning ei näidanud väga jõuliseid märke raugemisest.

Seetõttu on Euroopa Keskpank asunud tänavu intressimäära kiirelt tõstma. Kui baasintress oli veel suve hakul negatiivne, siis tänaseks on see kerkinud 2 protsendi peale, mis on viis sel nädalal 6 kuu euribori 2,5 protsendi tasemele. See tähendab, et kes on saanud pangast laenu näiteks selle valemiga, et panga marginaal on 2 protsenti ja otsa tuleb 6 kuu euribor, peab maksma kokku 4,5 protsenti intressi.

Loe lähemalt:
https://majandus.postimees.ee/7672265/pankurid-kagistavad-eesti-laenuvotjaid-kodulaen-laks-uleoo-ligi-150-protsenti-kallimaks

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus