iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Palun õnge, kala ei küsigi

Palun õnge, kala ei küsigi

Rubriik: Postimees

Helen Sildna kirjutab Postimehes maksusoodustuste kaotamisest.

Õnnitlused, edumeelne Eesti on kohe saamas üheks neljast Euroopa riigist, kus kultuurile ei kehti maksusoodustust! Otsus sünnib halvimal võimalikul ajal. Mitmed kontserdikorraldajad põrusid sel suvel rängalt, meie kultuuriminister oskas sellest ebaedust lugeda välja aga tõestuse, et käibemaks ei puutu asjasse: «Kontsertide edu ei sõltu käibemaksust, vaid turusituatsioonist.» (Siin ja edaspidi tsitaadid Kuku saatest «Ministri vastuvõtt».) Jah, põhimõtteliselt muidugi naelapea pihta, aga kui turusituatsioon JUBA ON eelmise aastaga võrreldes oluliselt raskem ning sellele niigi keerulisele olukorrale lisada veel 13%-line kadu piletitulust, jääb järele lootusetu, isegi väljapääsmatu seis. Näide elust: Sigur Ros ja Tricky saavad mujal maailmas mitu korda suuremaid esinemistasusid kui Eestis, siiski õnnestus nad ka siia esinema tuua.

Kui nüüd võtta need (miinimumkulutuste ja madalama võimaliku piletihinnaga) eelarved ette ning sisestada 5% asemel 18% käibemaks, on must valgel selge: väljamüüdud saal tooks kahjumi. Kõik, kes jõudsid rõõmustada, et Eestisse jõuavad ka artistid, nagu Bob Dylan ja Lou Reed – vara rõõmustasite. Mitte ühelgi erafirmal, ükskõik kui missioonitundeline ta ka pole, ei ole võimalik neid kahjumeid 18% korral kinni maksta. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=37640Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus