iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Palts: Reformierakonna ettevõtlusvaenuliku poliitika hinnaks on 100 miljonit eurot

Palts: Reformierakonna ettevõtlusvaenuliku poliitika hinnaks on 100 miljonit eurot

Rubriik: Muud

Riigikogu liige Tõnis Palts (IRL) ütles täna käibemaksuseaduse muutmise eelnõu kolmandal lugemisel, et Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide koalitsiooni kahju Eesti ettevõtlusele ületab 100 miljonit eurot aastas.

„1000-euroste tehingute deklareerimist kohustava seaduse rakendumisest tulenev otsene koormus valitsussektorile ja erasektorile kokku on suurem kui loodetav tulu parema maksulaekumise näol. Kuigi maksuaugu vähenemisega loodab valitsus saada 30 miljonit eurot lisatulu, siis ettevõtlusorganisatsioonide hinnanul võib täiendav koormus ettevõtjatele ulatuda pessimistlikel hinnangutel kuni 80 miljoni euroni aastas,“ rääkis Palts. Paltsi sõnul pole pärast seaduse välja kuulutamata jätmist presidendi poolt eelnõud sisuliselt muudetud. „President põhjendas seaduse väljakuulutamata jätmist ebaproportsionaalsusega ning see vastuolu on siiani lahendamata.

Selleks, et 250 miljoni euro suurusest maksuaugust saada kätte vaid 30 miljon eurot, pannakse lisakoormus kõigile ettevõtjatele,“ lausus Palts. Paltsi sõnul puudub Rahandusministeeriumil mõjuanalüüsi, mis annaks ülevaate sellest, kui suur lisakoormus ettevõtetele lisandub. Korraliku analüüsi puudumine näitab Paltsi sõnul rahandusministri arrogantset suhtumist ettevõtjatesse. „Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide koalitsiooni kahju Eesti ettevõtlusele rohkem kui 100 miljonit eurot aastas,“ ütles Palts.

„Probleem ei ole ainult käibedeklaratsioonide eelnõus. Täna hakkasime menetlema Reformierakonna järgmist meedet, mis puudutab autodega seotud maksuseadusi. Need muudatused tähendavad ettevõtjatele ligi 50 miljoni suurust lisakoormust,“ rääkis ta. „Kõikide oma ettevõttevaenulike sammude kompensatsiooniks pakub ajutine valitsus ettevõtjate päeva sisseseadmist.

Kas sellest saab ainuke päev aastas, mil reformerakond ettevõtjaid ei kiusa?“ küsis Palts.Pressiteade: http://www.riigikogu.ee/index.php?id=179472

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus