iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Palts: haldur tahtis Levicomi puhul olematut tulu maksustada

Palts: haldur tahtis Levicomi puhul olematut tulu maksustada

Rubriik: Äripäev

Annika Matson kirjutab Äripäev Online`is, et IRLi liige ja ärimees Tõnis Palts räägib septembri ajakirjas MaksuMaksja, et maksuhaldur otsis Levicomi juhtumi puhul seadust äärmuslikult tõlgendades võimalust maksustada eraisikuid tulumaksuga tulult, mida neil pole kunagi olnud.

Üle nelja aasta väldanud kõmulisest Levicomi maksuasjast annavad ajakirjas ülevaate LEXTALi vandeadvokaadid ja partnerid Ants Karu ja Üllar Talviste, kes esindasid maksu- ja kohtumenetluses telekommunikatsioonikontserni füüsilisest isikust aktsionäre, kelle hulka kuulusid ka Tõnis Palts ja Toomas Peek. Riigikohus ei võtnud 2. augustil menetlusse Maksu- ja Tolliameti kassatsioonkaebusi Tõnis Paltsu ja Toomas Peegi maksuvaidlustes. Sellega jõustusid ringkonnakohtu otsused, millega tühistati MTA maksuotsused neile täiendava tulumaksu määramise kohta.

Maksuvaidluses oli maksuhaldur seisukohal, et viis füüsilisest isikust aktsionäri said 1999–2000 Levicomi aktsiate müügist tulu, mille jätsid tahtlikult deklareerimata. Haldusasja põhisisuks oli majandusliku tõlgendamise põhimõtte rakendamine. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=0d2e9618-ed4e-4591-9e7e-dd0d0827c688 Loe ka lugejate kommentaare: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=0d2e9618-ed4e-4591-9e7e-dd0d0827c688&readcomment=1#comment Loe MaksuMaksjast: Ants Karu. Üllar Talviste.

„Ülevaade Levicomi maksuasjast“.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus