iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Palk ei pruugi määrata pensioni suurust

Palk ei pruugi määrata pensioni suurust

Rubriik: Äripäev

Raivo Sormunen kirjutab Äripäevas, et tulevase teise pensionisamba suurus sõltub kahest tegurist. Esiteks sissetuleku suurusest, mis paneb paika selle, palju sa igas kuus pensionifondi osakuid saad (teise sambasse läheb kuus protsenti brutopalgast). Teiseks aga sinu valitud fondi edukusest.

Kui palga ja pensioni suuruse vahele osatakse veel võrdusmärki vedada, siis fondide edukuse seost tulevase pensioni suurusega ei taheta eriti aduda. Eestis on võimalik valida viieteistkümne erineva pensionifondi vahel.

Fondid võib jagada kolmeks. Osa fonde ei tohi üldse aktsiatesse investeerida, osa võivad aktsiatesse paigutada kuni veerandi ja kolmas osa kuni poole pensionäride varadest. Võlakirju ostes annate te ettevõttele sisuliselt laenu. Seetõttu on võlakirjade tootlus väga tihedas sõltuvuses intressitasemega turul.

Aktsiatega saad sa aga osaluse ettevõttes ja su edu sõltub firma edukusest. Loomulikult on aastaid, mil võlakirjad võivad aktsiatele ära teha - olgu selleks siis nõrgad ajad majanduses või muud närvilised olukorrad aktsiaturgudel, kuid kuna pensionirahade kogumisel on sul aega maa ja ilm (praegu tööturule sisenevad noored saavad pensionile tõenäoliselt alles poole sajandi pärast), siis oleks mõttekas suurem risk (ja potentsiaalne tootlus) võtta. Aga mis vahet on, kas teenida aastatootlust kolm protsenti või üheksa protsenti? Protsent siia sinna.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3750/rt_komm_375001.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus