iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Palgatulu kasv maksuvabaks

Palgatulu kasv maksuvabaks

Rubriik: Äripäev

Taavi Veskimägi, Riigikogu liige, kirjutab Äripäevas, et investeerimiskontode süsteemi rakendamise pikem eesmärk on motiveerida eraisikuid enam säästma, sääste investeerima ning vähem tarbima. Üks võimalus on mõjutada inimeste käitumist maksupoliitika kaudu, soodustades säästmist ja investeerimist, kõrgemalt maksustades tarbimist, eriti ressursimahukate toodete ja teenuste osas.

Pean liiga kitsaks piirata riikide ringi Euroopa majanduspiirkonnaga, kus väärtpaberiturgudel kaubeldavatele väärpaberitele maksusoodustus kehtib. Mina laiendaksin seda ringi ja teen ettepaneku rakendada soodustust kõikide nende riikide osas, kellega Eestil on kehtivad maksulepingud. See võimaldaks ka nt USA turgudel kaubeldavad väärtpaberid arvata maksusoodustust pakkuvate investeerimisobjektide alla.

Mis puudutab investeerimishoiuse intressi maksustamist, siis antud eelnõu võimaldab nende osas rakendada investeerimiskonto kaudu tulumaksuvaba reinvesteerimise skeemi. See peaks olema üldise loogikaga kooskõlas: kapitalitulu ei vabastata tulumaksust, vaid maksustatakse tarbimisse võtmise hetkel. Küll on mõistetamatu piirang siduda investeerimiskonto ainult krediidiasutusega (eraldi küsimus on veel ainult ühe investeerimiskonto lubamine). Ja miks on investeerimisobjektide ring nõnda piiratud?

Võiks võimaldada ka alternatiivturgude tehinguid arvestada, samuti laiendada soodustust kõigile aktsiatele ning osadele. Väärtpaberiturul kaubeldavate väärtpaberite kõrval võiks ka ettevõtte asutamisel tehtud investeeringud aktsiatesse või osadesse olla võõrandamisel investeerimiskonto kaudu samuti maksustamise alt väljas. Meie majanduse ajaloost võetud näite puhul lahendaks plaanitav muudatus küll Hansapanga aktsiate võõrandamisest saadud tulu maksustamise, kuid Sylvesteri aktsiate võõrandamisel saadud tulu reinvesteerimisel tuleks ikka tulumaksu maksta. Ma ei näe probleemi investeerimiskontode rakendamisel juba 2008.

a 1. jaanuarist. Tulumaksu laekumise vähenemine kajastub alles 2009. a riigieelarves ja majanduse ebakindluse valguses aitaks kiire rakendamine säästmist ja investeerimist soodustada kohe.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3804/arv_kolumn_uus_380401.html Loe ka EML pressiteadet: „Kavandatavad tulumaksuseaduse muudatused ei taga investorite võrdset kohtlemist

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus