iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Pakendite taaskasutuse tõttu eurotrahvi küll ei tule

Pakendite taaskasutuse tõttu eurotrahvi küll ei tule

Rubriik: Äripäev

Aivo Kangus, MTÜ Eesti Pakendiringlus juhatuse esimees kirjutab Äripäevas, et hiljuti täitus Eestil kolmas aasta Euroopa Liidu õigus- ja majandusruumis. Ühinemislepinguga võttis Eesti endale kohustuse täita ka ELi pakendidirektiivi.

Lihtsas keeles tähendavad pakendidirektiivi kohustused seda, et turule tulnud pakendimassist tuleb üle poole kokku koguda ning ümber töödelda. Ja mida rohkem kogutakse, seda parem on. Et igal ettevõttel eraldi on kulukas ja ebaotstarbekas oma pakendeid ise koguda, siis on loodud ja keskkonnaministri poolt akrediteeritud kolm taaskasutusorganisatsiooni - OÜ Eesti Pandipakend, MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon ja MTÜ Eesti Pakendiringlus.

Eesti Pakendiringluse kogumistulemuste najal saab väita ka seda, et praeguses pakendiseaduses sätestatud taaskasutuse sihtarvud võiksid tõusta oluliselt kõrgemale. Praegu on meil valmisolek ka olukorraks, kus turule toodud pakendimassist tuleks koguda ja taaskasutada 65%. Ehkki ettevõtjatele ei meeldi kulutuste kasv, on siiski lähitulevikus pakendidirektiivi tõttu paratamatu, et pakendite taaskasutamise sihtarvud tõusevad ja seega kasvavad ka vastavad kulud. Pakendijäätmete kogumissüsteemi võib lugeda edukalt rakendunuks ning pakendidirektiivi nõuete täitmatajäämise eest eurotrahvi tulemas ei ole.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3629/arv_kolumn_362901.html MTÜ Eesti Pakendiringlus on EML koostööpartner: http://www.pakendiringlus.ee/ee/web

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus