iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pakendiseaduse ja pakendiaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu

Pakendiseaduse ja pakendiaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu

Rubriik: EML

Keskkonnaministeerium on ettevalmistanud pakendiseaduse ja pakendiaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu. Peamiselt on plaanis teha muudatused pakendiseaduses – eelkõige tingib muudatuste tegemise vajaduse Euroopa Liidu õigus, kuid arvestatud on ka pakendiseaduse rakendamisel tõusetunud küsimusi.

Näiteks muudetakse tagatisrahaga pakendite vastuvõtu kohustust ühest küljest kitsamaks, kuid samas ka selgemaks. Praegune pakendiseadus võimaldab korraldada tagatisrahaga pakendite vastuvõtmise müügikoha vahetus lähetuses teise ettevõtja poolt (vt selle kohta Riigikohtu praktikat siit). Muudatusega kavandatakse nendele müügikohtadele, kelle müügikoha suurus on üle 200 m2 panna kohustus tagatisrahaga pakendite vastuvõtmiseks kindlasti, kas müügikohas või selle teenindusmaal müügikoha lahtioleku ajal.

Kui müügikoha suurus jääb alla 200 m2, siis võib sellise pakendi vastuvõtmise, millele on kehtestatud tagatisraha, korraldada väljaspool oma müügikoha teenindusmaa piire, kuid müügikoha lahtioleku ajal ja ainult kohaliku omavalitsuse nõusolekul. Eelnõu ja seletuskirjaga saab tutvuda e-õiguse andmebaasis: http://eoigus.just.ee/?act=10&subact=1&ESILEHT_W=184925

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus