iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pakendikogumise reeglid muutuvad veel rangemaks

Pakendikogumise reeglid muutuvad veel rangemaks

Rubriik: Äripäev

MTÜ Eesti Pakendiringlus juhatuse esimees Aivo Kangus kirjutab Äripäeva arvamusrubriigis, et järgmisest, 2009. aastast tõusevad hüppeliselt pakendimaterjalide taaskasutamise sihtarvud. Kui varem oli kõigi Eestisse jäänud pakendimaterjalide minimaalseks kogumise ja taaskasutamise sihtarvuks 15 protsenti, siis nüüd on see puidul 45, plastpakendil 55, metallpakendil 60 ning paber- ja klaaspakendil 70 protsenti.

See esitab suuri väljakutseid taaskasutusorganisatsioonidele, kes vastutavad pakendiettevõtjate ülesandel üleriikliku kogumissüsteemi eest. Sihtarvude ulatuses kogumata ja taaskasutamata jäetud pakendimaterjalide eest tuleb maksta riigile karistusliku iseloomuga pakendiaktsiisi 20 kuni 40 krooni kilogrammi kohta (klaasil 10 krooni).

Suuremad kogused tähendavad esiteks pakendimaterjalide suuremat taaskasutamist ja kasvavaid kulusid. Teiseks võtavad taaskasutusorganisatsioonid endale suure riski, kuna võrreldes tariifidest saadava rahaga tuleb kohustuste mittetäitmisel riigile maksta 5-21 korda suuremat aktsiisi võrreldes praeguste tariifidega. Riskiteguriks on jäätmekäitlejatest partnerite suutlikkus tagada määrdunud materjalide ringlussevõtt. Kui ainsaks tehnoloogiaks on vanaldane frontaallaadur ja krigisev materjalipress, ei taga see sihtarvude täitmist.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4111/arv_kolumn_411101.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus