iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Padar paneb eelarvele hindeks koolipoisi kolme

Padar paneb eelarvele hindeks koolipoisi kolme

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et rahandusminister Ivari Padar pani eelarvele hindeks "rahuldav" ning kuigi tema hinnangul on eelarves ridu, mis ei pruugi järgmise aasta prognooside ja tegelikkuse tuleproovile vastu pidada, on Padari sõnul selle eelarvega võimalik Eestil säästuajal edasi minna.

"Kui ma panen käe südamele, siis ma ei saa sellele eelarvele anda hindeks "neli". See on hinne on "rahuldav"," ütles Padar eile õhtul keset kibekiiret eelarve kokkukirjutamist. Eelarvenumber, mis kevadest saadik kestnud tuliste eelarvevaidluste tulemusena lõpuks kirja saadi, on 98,8 miljardit krooni. Küsimusele, kuidas suveprognoosist lähtunud summa 91,5 miljardit nii palju kosunud on, vastas Padar, et tehti parim, mis antud olukorras võimalik oli.

"Eelarves on kindlasti neid elemente, mille puhul ma ütlen - tõesti, need prognoosid ei pruugi täituda. Aga selle nimel, et saada tasakaal kokku, on kõvasti pingutatud," ütles Padar. Tasakaalus eelarve nimel tõmmati Padari kinnitusel kokku valitsussektori kulusid ja tekitati juurde tulusid, milleks leiti võimalusi ka vaatamata ära jäetud aktsiisi- ja maksutõusudele, erandiks käibemaksumäärade muudatused. Lisatulu võetakse muu hulgas dividendidena riigifirmadest - Riigimetsa Majandamise Keskuse, Tallinna Sadama, Lennuliiklusteeninduse ja Eesti Energia kasumiridadelt lähevad suuremad või väiksemad summad riigile -, samuti on eelarvesse sisse kirjutatud tulud riigivara müügist, mille laekumine pole kunagi kindla peale minek.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4084/uud_uudidx_408409.htmlLoe ka Postimehest: Hindrek Riikoja: „Tulude kasvu ootus ei pruugi täituda“: http://www.postimees.ee/?id=35620Loe ka EPL Ärilehest: Mikk Salu. „Sea­du­sed võivad Ees­ti rii­gi pank­rot­ti viia“: http://www.arileht.ee/artikkel/442616

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus