iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Otsustav löök ettevõtlusele

Otsustav löök ettevõtlusele

Rubriik: Äripäev

Edgar Savisaar, Tallinna linnapea, Keskerakonna esimees, kirjutab Äripäeva arvamusküljel, valitsuse ettepanek kõigi aktsiiside tõstmiseks euronõuetele vastavaks alates 1. jaanuarist 2008 euroraha käibelevõtu tagamiseks aastal 2011 on toonud esile hulgaliselt kriitikat ettevõtjatelt.

Näide. Kõrge õlleaktsiis vähendaks Eesti turismisfääri konkurentsivõimet võrreldes Läti ja Leeduga: Eesti Konjunktuuriinstituudi andmetel on 56 protsendil juhtudest turistide Eestisse tuleku põhjus odav ja kvaliteetne alkohol. Aktsiisikava suunab need turistid edaspidi Lätti, Leetu või mujale.

Eesti kaotab olulist kandepinda ühes meie perspektiivses majandusharus, turismis. Mööda ei saa vaadata ka kiirest aktsiisitõusust tingitud tõenäolisest varimajanduse osakaalu kasvust, mis on samuti konkurentsivõimet vähendav tegur. Eesti vajab tugevat majanduspoliitikat, mida rõhutas ka hiljuti Eestit külastanud Rahvusvahelise Valuutafondi delegatsioon oma järelduses. Majanduspoliitika peab aga olema kujundatud ja ellu viidud vastutustundega ja -võimeliselt.

Valitsuse läbimõtlemata aktsiisitõus seda aga ei ole. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3595/arv_kolumn_uus_359501.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus