iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Oscari pälvinud põnevusdraama “Teiste elu”

Oscari pälvinud põnevusdraama “Teiste elu”

Rubriik: EML

Selle aasta jaanuari kuu MaksuMaksjas tegime juttu jälitustoimingutest ning millisel viisil võib jääda ise ebaõiglase jälituse alla. Olukord meenutas kuulsat Saksamaa filmi „Das Leben der Anderen“, mis võitis 2006. aastal Euroopa filmiauhinna ja 2007. aastal parima võõrkeelse filmi Oscari.

Meeldiva üllatusena vaatasime, et seda filmi näidati uuesti 6. mail ETV2 kanalis ning nüüd on film ka järelvaadatav ERR portaalis. Huvilised saavad filmi nautida järgmiselt lingilt: https://etv2.err.ee/1608572131/teiste-elu

Filmi lühitutvustus kõlab nii: Olematu eraeluga Stasi nuhkija Gerd Wiesler saab ülesandeks jälgida üht Berliini esinduslikumat kunstiinimeste paari. Riigi huvid kipuvad aga peagi ununema. Parima välisfilmi Oscari ja Euroopa filmiauhinnaga pärjatud linateos. On aasta 1984. Stasi teenekas meisternuhkija Gerd Wiesler saab ülesandeks jälgida üht Berliini esinduslikumat kunstiinimeste paari. Teatridramaturg Georg Dreymani ja näitlejatar Christa-Maria Sielandi puhul ei ole ohus sotsriigi julgeolek. Otsuse taga on intelligentsi esindajate teisitimõtlemist ohjeldada üritava kultuuriministri isiklikud huvid. Igasse kaaskodanikusse kui potentsiaalsesse riigivastalisse suhtuv Hauptmann Wiesler asub saksaliku pedantsusega tegutsema. Ometi kipuvad riigi huvid mingil ajahetkel ununema, kuna peaaegu olematu eraelu puudumise pärast kannatav pealtkuulaja hakkab teatraale pidama omainimesteks. "Teiste elu" on ühtaegu Saksa DV-s valitsenud nuhkimismentaliteedi analüüs, ühiskonnakriitiline ajastudokument, ajaviitepõnevik ja isikulugu. Masendav pilguheit Ida-Saksamaa lähiajaloole võitis seitse Saksa filmiaauhinda, kolm Euroopa filmiauhinda, parima välisfilmi Oscari, BAFTA, César ja Donatello Taaveti ning hulk teisi preemiaid. Režissöör: Florian Henckel von Donnersmarck. Osades: Ulrich Mühe, Sebastian Koch, Martina Gedeck jt.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus