Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023 koolituse salvestus Telli koolitus

Oscari pälvinud põnevusdraama “Teiste elu”

Oscari pälvinud põnevusdraama “Teiste elu”

Rubriik: EML

Selle aasta jaanuari kuu MaksuMaksjas tegime juttu jälitustoimingutest ning millisel viisil võib jääda ise ebaõiglase jälituse alla. Olukord meenutas kuulsat Saksamaa filmi „Das Leben der Anderen“, mis võitis 2006. aastal Euroopa filmiauhinna ja 2007. aastal parima võõrkeelse filmi Oscari.

Meeldiva üllatusena vaatasime, et seda filmi näidati uuesti 6. mail ETV2 kanalis ning nüüd on film ka järelvaadatav ERR portaalis. Huvilised saavad filmi nautida järgmiselt lingilt: https://etv2.err.ee/1608572131/teiste-elu

Filmi lühitutvustus kõlab nii: Olematu eraeluga Stasi nuhkija Gerd Wiesler saab ülesandeks jälgida üht Berliini esinduslikumat kunstiinimeste paari. Riigi huvid kipuvad aga peagi ununema. Parima välisfilmi Oscari ja Euroopa filmiauhinnaga pärjatud linateos. On aasta 1984. Stasi teenekas meisternuhkija Gerd Wiesler saab ülesandeks jälgida üht Berliini esinduslikumat kunstiinimeste paari. Teatridramaturg Georg Dreymani ja näitlejatar Christa-Maria Sielandi puhul ei ole ohus sotsriigi julgeolek. Otsuse taga on intelligentsi esindajate teisitimõtlemist ohjeldada üritava kultuuriministri isiklikud huvid. Igasse kaaskodanikusse kui potentsiaalsesse riigivastalisse suhtuv Hauptmann Wiesler asub saksaliku pedantsusega tegutsema. Ometi kipuvad riigi huvid mingil ajahetkel ununema, kuna peaaegu olematu eraelu puudumise pärast kannatav pealtkuulaja hakkab teatraale pidama omainimesteks. “Teiste elu” on ühtaegu Saksa DV-s valitsenud nuhkimismentaliteedi analüüs, ühiskonnakriitiline ajastudokument, ajaviitepõnevik ja isikulugu. Masendav pilguheit Ida-Saksamaa lähiajaloole võitis seitse Saksa filmiaauhinda, kolm Euroopa filmiauhinda, parima välisfilmi Oscari, BAFTA, César ja Donatello Taaveti ning hulk teisi preemiaid. Režissöör: Florian Henckel von Donnersmarck. Osades: Ulrich Mühe, Sebastian Koch, Martina Gedeck jt.