iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Osa Tartu arvevabriku firmadest avalikustatud

Osa Tartu arvevabriku firmadest avalikustatud

Rubriik: Äripäev

17.07.06 Äripäevas kirjutab Väinu Rozental, et Lõuna ringkonnaprokuratuur kergitas likvideeritud ja Lõuna-Eesti ärimehi ärevuses hoidnud Tartu arvevabriku ümber olevat saladuseloori ning avalikustas 33 riiulifirmat, mida tegutsevad ettevõtted on kasutanud oma äritegevuses maksudest kõrvalehiilimiseks.

"Oleme uurimisega jõudnud järku, kus saame nimetada väikese osa riiulifirmade pikast nimekirjast," põhjendas Lõuna ringkonnaprokuratuuri majandusosakonna vanemprokurör Kaire Hänilene esimeste libafirmade avalikkuse ette toomist. "Ettevõtjail, kelle raamatupidamises on avaldatud nimekirjas olevate firmade arveid, tasuks ühendust võtta maksuametiga," rõhutas Hänilene ja lisas, et firmajuhtide lootus, et äkki nendeni ei jõuta, ei täitu. "Maksuamet on teinud põhjaliku analüüsi ning varem või hiljem kutsutakse ettevõtete raamatupidamise eest vastutavad isikud välja või vajadusel peetakse kahtlustatavatena kinni." Samas keeldus Hänilene rohkemate nimede nimetamisest. Endiselt on teadmata, kes on need kümme inimest, kes on pooleks aastaks vahistatud, ja ettevõtted, kes kasutasid arvevabriku teenust.

Äripäevale teadolevalt olid arvevabriku ninamehed Lõuna-Eesti kriminaalse autoriteedi T B poeg T B ja raamatupidamisharidusega Arnold Lõhmus, keda tuntakse hüüdnime Ärni järgi. "Vahistatute hulgas on kõikide arvevabriku skeemis osalenud nõndanimetatud osakondade juhid ja ka mõne legaalse firma juhid," jäi Hänilene napisõnaliseks. Hänilese sõnul hoidis arvevabrik ranget konspiratsiooni - iga "osakond" suhtles vaid piiratud seltskonnaga. "Näiteks varifirma tankist teadis vaid seda inimest, kellega ta käis notari juures dokumente vormistamas," näitlikustas Hänilene.

Lühidalt kirjeldades toimis skeem järgmiselt. Arvevabriku ninamehed eraldasid varifirmadega suhtlejatele raha, mille eest osteti riiulifirmad ning palgati tankistid. Notari juures vormistati riiulifirma tankisti nimele, kes sai selle eest heal juhul 500 krooni. Edasi liikusid firma ametlikud dokumendid arvevabriku bossideni, kes hakkasid suhtlema teenust vajavate tegutsevate firmadega.

Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3284/uud_uudidx_328403.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus