iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Oravate uus maksukingitus

Oravate uus maksukingitus

Rubriik: Äripäev

Marika Tuus, riigikogu liige, kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et Reformierakonna ettepanekud eelarvesse lisaraha leidmise sildi all on peenike plaan koalitsioonikaaslasi nurka ajada. Pähkel pähkli haaval täidavad oravad võõraste kätega oma üliliberaalseid lubadusi. Kogu valitsusliit on pandud tantsima Reformi pilli järgi. Tulumaksureformi pidasid oravad liiga lihtsaks lahenduseks.

Mida arvaks Isamaa ja Res Publica Liidu valijad, kui partei nõustuks üleöö kaotama laste arvuga seotud tulumaksuvabastuse?

Kuidas võiks majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts lubada lõpetada 75 protsendi kütuseaktsiisi suunamise teedeehitusse? Kuidas saaks IRLi põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder asendada põllutoetuste ülemmäära 25protsendilise dotatsiooniga? Tahetakse ju kummutada Isamaa kui Eesti põllumajanduse hävitaja halb maine. Kokkuhoiu sildi all on oravapartei välja käinud ka ettepaneku, mis riigieelarve tulusid vähendab.

Sotsiaalmaksule kolme Eesti keskmise palga suuruse ülempiiri seadmine riivaks kindlasti ühiskonna õiglustunnet. Eestlaste eluiga on Euroopa lühemaid, juhime koos rumeenlastega kehva tervise edetabelit. Pensioneid hakkasime juba kevadel pensionifondist võtma, sest sotsiaalmaksust ei jätku. Kuna valitsus pole fondi lisa pannud, haigutab 2011.

aasta pensionifondis auk. Pensioniea tõus ei tuleks meie kehva tervisega kõne alla. Nii tundub astmeline sotsiaalmaks eriti küüniline. Keskerakond on küll korduvalt välja käinud astmelise tulumaksu.

Pea kõikides edukates riikides on progressiivne tulumaks. Kui õiglaseks võib aga pidada, et Eesti Energia või Eesti Panga juhi aastas 2 miljonit krooni ületavalt tasult hakkaks sotsiaalmaksu laekuma kuus vaid 36 000 krooni pealt? Ometi tahavad oravad teha oma toetajatele maksukingi. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4071/arv_kolumn_uus_407101.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus