iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Oravapartei hüppas aktsiiside osas vastasleeri

Oravapartei hüppas aktsiiside osas vastasleeri

Rubriik: Postimees

Tuuli Koch kirjutab Postimehes, et reformierakonna vaikiva nõusolekuga jõuab täna riigikokku alkoholi aktsiisitõusu puudutav eelnõu, milles varem valitsuses kokku lepitud aktsiisitõus langes opositsiooni ettepanekul ootamatult 30 protsendilt 20-le.

Mai lõpus otsustas valitsus vähemalt näiliselt kiirkorras, et järgmisel aastal tõuseb alkoholiaktsiis 30 protsendi võrra. Üleeile tegi aga opositsiooniline Rahvaliit riigikogu rahanduskomisjonis ettepaneku piirduda vaid 20 protsendi suuruse tõusuga ning seda toetasid ka Keskerakonna ja Roheliste saadikud. Sotsid, Isamaa ja Res Publica liit jäid 30-protsendilise tõusu juurde, erapooletuks jäid reformierakondlased. «Seda tuleb nende käest küsida, miks nad nii käitusid.

Meile oli see hea üllatus,» ütles rahvaliitlasest rahanduskomisjoni aseesimees Tarmo Mänd. Viin kallim kui Lätis Reformierakondlasest rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi ütles üleeile BNSile, et tegemist oli kompromissiga ning sellega ei satu ohtu Eesti liitumine eurotsooniga. Mänd nentis, et ootasid valitsusliidu toetust hoopis teiste ettepanekute puhul. Nii näiteks tegid nad muudatusettepanekuid elektrienergia- ja kütuseaktsiisi puhul.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/130607/esileht/siseuudised/265994.php loe ka EML pressiteadet: „Aktsiiside tõus tuleb kompenseerida tulumaksu kiirema vähendamisega“ Vaata ka kavandatavate aktsiisimuudatuste kohta siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=256

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus