iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Optsioonid: maksustada või mitte?

Optsioonid: maksustada või mitte?

Rubriik: Äripäev

Virge Lahe kirjutab Äripäevas optsioonide maksustamisel üles kerkinud probleemidest.

"Aktsiaoptsiooni andjate maksustamisel võiks kaaluda maksukohustuse vähendamist," nägi maksuameti kunagine juht ja endine rahvaliitlasest rahandusminister Aivar Sõerd asjale lahendust. "Neid ei käsitletaks teatud tingimustel erisoodustusena ega maksustataks sotsiaalmaksuga." Sõerdi hinnangul ei toeta praegu kehtiv kõrge maksukoormus aktsiaoptsioonide pakkumist. Samas peaks riik toetama just investeerimist ja säästmist: maksustamisel tuleks aktsiaoptsioone käsitleda palgatuluga võrreldes soodsamalt. IRLi ridadesse kuuluv rahandusminister ja praegune Riigikogu liige Taavi Veskimägi oli Aivar Sõerdiga päri.

"Kuigi optsioonide maksustamise praktika erisoodustusega on kujunenud juba välja sõltuvalt optsioonide kaubeldavusest või mittekaubeldavusest, peaks senise praktika üle vaatama, lähtudes tegevuse eesmärgist," argumenteeris Veskimägi. Reformierakondlasest Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi oli nõus väitega, et töötajate sidumine ettevõttega optsioonide kaudu motiveerib neid enam panustama ja et kehtivad seadused pärsivad ettevõtte optsioonisüsteemide kasutamist. Ent praegu maksuõiguses mingeid muutusi tegema ei hakata. "Selliseid plaane praegu pole," selgitas Ligi.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3595/rt_ly_359501.html Loe veel: „Optsioon töötajaile kallis lõbu

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus