iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Opositsiooniparteid süüdistavad linnajuhte uisapäisa tegutsemises

Opositsiooniparteid süüdistavad linnajuhte uisapäisa tegutsemises

Rubriik: Postimees

Dagne Hanschmidt kirjutab Postimehes, et pealinna opositsiooniparteid protestivad linnavalitsuse kava vastu muuta pea kogu Tallinna kesklinn tasuliseks parkimisalaks. Nad süüdistavad keskerakondlikku linnavõimu inimestele asjatute vintsutuste põhjustamises.

Tasulise parkimisala hüppelise laiendamisega tuleva aasta veebruarist loodab linnavalitsus vähendada kesklinna sõitvate autode arvu ning linlasi häirivaid ummikuid. Lisaks sadadele internetikommentaatoritele on kava tagajalgadele ajanud pealinna opositsiooniparteid, kelle arvates ei ole keskerakondlik linnavõim ideed korralikult läbi mõelnud. Nende hinnangul võib kiirustades ellu viidud plaan ummikute kaotamise asemel hoopis kaose tuua.

Kui tasuline parkimisala poole aasta pärast kolmandiku võrra suureneb, tuleb tuhandetel kesklinnas töötavatel autoomanikel oma neljarattaline sõber edaspidi koju või äärelinnas asuvasse parklasse jätta, sest parkimistunni eest 12 krooni maksmine käib enamikule inimestest üle jõu. Volikogu Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon kutsus eile linnavalitsust loobuma tasulise parkimisala laiendamisest. «Mõte ei ole iseenesest väär, kuid praeguses olukorras ennatlik, põhjustades Tallinna liiklejatele mõttetuid vintsutusi,» märkis volikogu IRLi fraktsiooni esimees Toomas Tõniste. Enne tasulise parkimisala laiendamist tuleks Tõniste sõnul parandada ühistranspordi liikumist, rajada Pirita tee linna tulevale sõidusuunale täiendav ühissõidukite rada ja ehitada parklaid Laagrisse, Järvele, lennujaama ümbrusse, Peterburi maanteel Smuuli tee kanti ning Paldiski maantee sissesõidule Õismäel.

Liigses kiirustamises süüdistas linnavõime ka Reformierakond. «Ei saa aru, kas tuhandete inimeste ebamugavus ja pahameel on tõesti väärt seda väikest lisaraha, mis linnaeelarve läbimõtlematust sammust võidab,» märkis linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Remo Holsmer. «Eelarve ei ole ju nii halvas seisus.» Sotsiaaldemokraadid süüdistasid linnavalitsust isegi Falcki käepikenduses, kuna tasulise parkimisala laiendamine suurendab sotsiaaldemokraatide liidri Jaak Juske sõnul Falcki kasumit, mitte ei vähenda kesklinna liikluskoormust. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/241006/esileht/siseuudised/tallinn/224873.php?rTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus