iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ootamatu käibemaksunõue jahmatas ülikoole

Ootamatu käibemaksunõue jahmatas ülikoole

Rubriik: Postimees

13. veebruari 2006 a Postimehe andmetel on mitme ülikooli esindajad on jahmunud täiendkoolitusele kehtestatud 18-protsendilisest käibemaksunõudest.

«Ülikoolid on tõepoolest üllatunud, et selline seadusemuudatus tekkida sai,» ütles Tallinna Ülikooli avatud ülikooli prorektor Madis Lepik.Ka Tartu Ülikooli avatud ülikooli talituse juhataja Ülle Kesli tõdes, et täiendkoolituse käibemaksustamise tõttu on tekkinud ootamatu olukord, mis puudutab valusalt nii ülikooli kui selle juures koolitust saavaid inimesi.Täpsemalt saab lugeda http://www.postimees.ee/130206/esileht/majandus/191839.php või 13. veebruari Postimehest lk 9.EML ei ole nõus käsitlusega, et ülikooli läbiviidud täiendkoolitus on reeglina 18% käibemaksuga maksustatav.Käibemaksuseaduse § 16 lg 1 p 6 kohaselt ei ole maksuvaba käibega tegemist juhul, kui koolitus on läbi viidud ärilisel eesmärgil. Ärilise eesmärgi sisustamisel tuleb vaadelda, kellele olemuslikult on koolitus suunatud.

Kui koolitus on olemuslikult tarbimissfääri suunatud, maksustamist ei toimu. Reeglina on ülikoolide poolt läbiviidavate koolituste puhul tegemist maksuvaba käibega.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus