iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

ONLINE-INTERVJUU | Mart Võrklaev: riigitöötajate palkade langetamine ei ole mõistlik, jääme pädevatest inimestest ilma

ONLINE-INTERVJUU | Mart Võrklaev: riigitöötajate palkade langetamine ei ole mõistlik, jääme pädevatest inimestest ilma

Rubriik: Delfi

Reformierakondlasest rahandusminister Mart Võrklaev vastas täna päeval kell 13–14 Eesti Päevalehe online-intervjuus meie lugejate esitatud küsimustele. Ette võeti maksud, ministrite palgad, kärped ja Kaja Kallasega seonduv.

Suvel kirjutati, et maailmas toiduhinnad langevad, aga Eestis tõusevad, seda suuresti omanike kasumiahnuse tõttu. Turumajandus küll, aga kas valitsusel on mingigi plaan kontrolli alt väljunud hinnatõusuga tegeleda?

Hinnakujunduse osas on meil vaba turumajandus ja ettevõtjad kehtestavad oma hinnad ise (kui seadusega pole ette nähtud teisiti, näiteks kaugkütte hinnad on reguleeritud) – riik ei peaks siin kuidagi sekkuma. Konkurentsiseadus ei luba ka ettevõtjatel omavahel hinnakokkuleppeid teha.

Samas mitmed jaeketid ise reklaamivad teatud toodetele n-ö soodsamaid püsihindu. Augusti inflatsioon näitab, et juba teist kuud toit Eestis odavnes. Toidutootjad ja jaeketid on aasta esimesel poolel kasumimarginaalid taastanud ja see võimaldab nüüd alanenud sisendhindade arvelt allahindlusi teha.

Loe lähemalt:
https://epl.delfi.ee/artikkel/120229935/online-intervjuu-mart-vorklaev-meil-on-vabaturumajandus-riik-ei-saa-hinnatousu-sekkuda

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus