Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

ONLINE-INTERVJUU | Mart Võrklaev: riigitöötajate palkade langetamine ei ole mõistlik, jääme pädevatest inimestest ilma

ONLINE-INTERVJUU | Mart Võrklaev: riigitöötajate palkade langetamine ei ole mõistlik, jääme pädevatest inimestest ilma

Rubriik: Delfi

Reformierakondlasest rahandusminister Mart Võrklaev vastas täna päeval kell 13–14 Eesti Päevalehe online-intervjuus meie lugejate esitatud küsimustele. Ette võeti maksud, ministrite palgad, kärped ja Kaja Kallasega seonduv.

Suvel kirjutati, et maailmas toiduhinnad langevad, aga Eestis tõusevad, seda suuresti omanike kasumiahnuse tõttu. Turumajandus küll, aga kas valitsusel on mingigi plaan kontrolli alt väljunud hinnatõusuga tegeleda?

Hinnakujunduse osas on meil vaba turumajandus ja ettevõtjad kehtestavad oma hinnad ise (kui seadusega pole ette nähtud teisiti, näiteks kaugkütte hinnad on reguleeritud) – riik ei peaks siin kuidagi sekkuma. Konkurentsiseadus ei luba ka ettevõtjatel omavahel hinnakokkuleppeid teha.

Samas mitmed jaeketid ise reklaamivad teatud toodetele n-ö soodsamaid püsihindu. Augusti inflatsioon näitab, et juba teist kuud toit Eestis odavnes. Toidutootjad ja jaeketid on aasta esimesel poolel kasumimarginaalid taastanud ja see võimaldab nüüd alanenud sisendhindade arvelt allahindlusi teha.

Loe lähemalt:
https://epl.delfi.ee/artikkel/120229935/online-intervjuu-mart-vorklaev-meil-on-vabaturumajandus-riik-ei-saa-hinnatousu-sekkuda