iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Omanikud kärbivad aktsiakapitali

Omanikud kärbivad aktsiakapitali

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et uue tulumaksuseaduse jõustumise künnisel vähendavad firmad massiliselt aktsiakapitali. Suurima summa, üle 161 miljoni krooni, võtab ettevõttest Radissoni hotelli omanik.

Advokaadibüroo Sorainen advokaat Karin Madisson ütles aripaev.ee-le, et teda häirib kõige rohkem see, et kahjumis firmad saavad kapitali vähendada võlausaldajaid teavitamata. Madissoni sõnul on aktsiakapitali vähendamisel kaks peamist põhjust, millest üks on tulumaksuseaduse muudatused ja teine praegune majanduse nigel seis. "Ma usun, et enamasti on siiski tegemist maksuküsimusega," kommenteeris Madisson tänavusi miljonitesse kroonidesse küündivaid kapitali vähendamisi ja arvukaid ettevõtete likvideerimisi.

"Kuni aasta lõpuni saab aktsiakapitali võtta välja nii, et tulumaksu ei maksa," lisas Madisson. "Omakapital ei tohi langeda madalamale kui pool aktsiakapitalist. See tähendab, et 5 miljoni kroonise aktsiakapitaliga firma peab hoidma netovara 2,5 miljoni krooni tasemel." "Oluline märk on netovara suurus. Kui kapital on n-ö ära söödud, teenib firma kahjumit.

Omakapital ja netovara on sünonüümid," selgitas Madisson. "Mis minu jaoks on äriseadustiku puudus see, et kui omanik tahab lihtsalt raha välja võtta, siis peab ta avaldama aktsiakapitali vähendamise teate ametlikes teadetes ja võlausaldajaid kirjalikult teavitama. Kui ta tahab aga aktsiakapitali vähendada kahjumi katteks, siis ta võlausaldajaid teavitama ei pea," rääkis ta. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4019/uud_uudidx_401904.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus