iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Oma maal elektriliinide talumise eest makstakse sente

Oma maal elektriliinide talumise eest makstakse sente

Rubriik: Postimees

Vahur Koorits kirjutab Postimehes, et tasu tehnorajatiste, näiteks elektriliinide talumise eest oma maal võib jääda isegi alla krooni, ametnike sõnul aga polegi mõtet liiga palju maksta.

Talumistasude maksmist korraldava AS Elpeci juhatuse liige Gustav Madis lausus, et talumistasud algavad ühest sendist ja ulatuvad tuhandetesse kroonidesse. «Meil pole õigust jätta tegemata isegi ühesendiseid makseid, sest seadus nõuab seda,» lausus Madis. Viimase kolme aasta eest on AS Elpec välja maksnud 1400 inimesele umbes 150 000 krooni. Kokku on avaldusi Elpacile tulnud alla 2000, kusjuures maksete korraldamiseks on Madise sõnul kulutatud kindlasti rohkem raha kui väljamakseteks.

Teinekord aga on kitsenduste ala suurus vaid mõni ruutmeeter ja sel juhul kujuneb talumistasuks paarkümmend senti, lausus Madis. Seetõttu jätabki enamik maaomanikke tema sõnul pärast hüvitise suuruse teadasaamist avalduse esitamata. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Kati Kõrbe sõnul ongi tehnovõrkude talumistasud teadlikult väikeseks tehtud, et need elektri hinda liiga kõrgeks ei ajaks. Kui hüvitise summa on liiga väike, nii et seda pole mõtet arvelt väljagi võtta, võib Kõrbe sõnul raha välja võtta mitme aasta eest korraga, näiteks iga kümne aasta tagant.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/210408/esileht/siseuudised/325222.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus