iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Õllega eurot koju toomas?

Õllega eurot koju toomas?

Rubriik: Äripäev

Cardo Remmel, AS Pere juhatuse liige, endine Saku Õlletehase juht, kirjutab Äripäevas valitsuse kavast tõsta alkoholiaktsiisi. Valitsuse 10%+20% alkoholiaktsiisi tõusu korral muutub Eesti üheks kõrgema maksupoliitikaga riigiks ELis. Eesti õlleaktsiis platseeruks 27 riigi seas 9. kohale, mis ei vasta Eesti tarbijate ostujõule ega majandusnäitajatele.

Kui üks Rootsi elanik saaks oma palga eest osta kuus 2800 pudelit õlut ja Poola elanik 1300, siis Eesti elanik 950.

Ma ei taha öelda, et keegi peaks oma palga õlles välja võtma, vaid näitlikustada maksude korrelatsiooni riigi palgatasemega. Alkoholiaktsiisi järsk tõus oleks märk muutuvast alkoholipoliitikast, mis eeldaks alkoholipoliitika selget sõnastamist ja vaadet Balti regioonile tervikuna. Niigi on õlleaktsiisi vahe Läti ja Leeduga kaks korda Eesti kahjuks. See on hoogustanud piirikaubandust Lõuna-Eestis, jättes Eesti ilma aktsiisitulust Läti kasuks.

Oma tarbeks tohib ühe piiriületusega ühest liikmesriigist teise viia 10 liitrit kangeid alkohoolseid jooke (alkoholisisaldusega üle 22%), 20 liitrit aperitiive või vahetooteid, 90 liitrit veini ja 110 liitrit õlut. Järsk aktsiisitõus annaks Eesti majandusele tagasilöögi mitmes plaanis. Näiteks Rootsi Õlletootjate Liidu andmetel suurenes pärast aktsiisi tõstmist 2003. aastal illegaalselt või (EL riikide vahel legaalselt) riiki sisse toodud õlle hulk 65%.

Rootsi alkoholi ja narkootikumide sotsiaaluuringute keskuse andmetel ulatub salaõlle turuosa nüüdseks 14%ni ning eelnevast järeldusi tehes kaalub Rootsi valitsus alkoholiaktsiisi langetamist. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3600/arv_kolumn_uus_360001.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus