iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Oktoobrikuu MaksuMaksja tutvustab taas uue aasta maksumuudatusi

Oktoobrikuu MaksuMaksja tutvustab taas uue aasta maksumuudatusi

Rubriik: EML

200. ajakirjanumber käsitleb järgmisest aastast kehtima hakkavaid maksumuudatusi, mis on tuttavad juba eelmistest numbritest, kuid mis annavad jätkuvalt kirjutamisainet.

Vastu võeti „1000 euro arvete“ eelnõu, muudeti sõiduautode käibemaksu mahaarvamise korda, kaotati 64-eurone isikliku sõiduauto hüvitis ning tõmmati Eesti spordile vesi peale. Kuid see ei ole veel kõik — tulumaksuseaduses muudeti veel päris palju asju ning sellest annab ülevaate EML juhatuse liige Martin Huberg. Teises artiklis kirjutab Martin Huberg sellest, kui raskeks on maksuamet teinud raskeveokimaksu maksmise.

Selleks et auto omanik saaks ka haagiste eest ausalt maksud ära maksta, peab ta kõigepealt üles leidma ühe blanketi ja selle ära täitma. Seda blanketti aga nii lihtne leida ei olegi. Oktoobris avalikustati MTA veebilehel esmakordselt maksukohustuslaste tasutud maksude koondsummad. EML juhatuse liige Lasse Lehis analüüsib avaldatud tulemusi ning tuletab meelde juba selle aasta alguses öeldut kriitikat sellise edetabeli suhtes.

Samas, kui palju tõeliselt ohtlikke ja kahjulikke rumalusi tänu sellele „eksperimendile“ tegemata jäi, ei tea meist keegi. MaksuMaksja tutvustab kokkuvõtet 2014. aasta maksundusalaste uurimistööde konkursil auhinnalisele kohale tulnud tööst, mille autoriks on Anna Kure ja milles on analüüsitud reklaamimaksuga seotud kohtuvaidlusi. Ajakirjas on ära toodud järjekordne tööandjate manifest — tööandjate seisukohad ja ettepanekud Eesti ühiskonda ja majandusruumi paremaks muuta.

Lugejateni on toodud ka EML esitatud ettepanekud töövõimetusreformi kohta. Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus