iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Oktoobri MaksuMaksjas tantsud maksude, võlgade ja pankrotiga

Oktoobri MaksuMaksjas tantsud maksude, võlgade ja pankrotiga

Rubriik: EML

Jahenev majanduskliima, üha suurenevad võlad ning esitatud pankrotiavalduste arvu kasv sunnivad MaksuMaksjat pühendama nendele nukratele teemadele oktoobrikuu numbri.

Advokaadibüroo Glimstedt Straus & Partnerid jurist Andrias Palmits käsitleb põhjalikult pankroti olemust, sealhulgas ka maksuhalduri nõuete esitamist ja rahuldamist pankrotimenetluses. IMG Advokaadibüroo nõunik Olavi Jänes lahkab võlgadega seonduvat problemaatikat ning jagab soovitusi, kuidas kindlustada end võla vastu ja nõuda sisse tekkinud võlgaEML jurist Hiie Marrandi kirjutab, mida teha, kui ettevõtjal pole võimalik maksuvõlga tasuda. Abiks sel puhul on maksuvõla ajatamise taotlemine ning autorilt saab lugeja teada, mida seejuures arvestada ja oodata.Tartu Ülikooli õigusteaduskonna doktorant Ingrid Ulst näitab, milline hind on tegelikult „laenu kiirabil“ ehk SMS-laenul. Laenamise miinuspooleks on eksitav info tarbija jaoks, Finantsinspektsiooni järelevalve puudumine, kõrge intressi- ning viivisemäär, ka oht sattuda petturluse ohvriks.

EML juhatuse esimees Lasse Lehis räägib maksuüllatustest, mis võivad kaasneda võlgade tasumise või sissenõudmisega. Autor puudutab artiklis kinnisvara, vallasvara ja väärtpaberite võõrandamisega kaasnevaid tulu- ja käibemaksukohustusi, samuti viiviste ning leppetrahvide maksustamist.MaksuMaksja toob lugejani ka noppeid Maksu- ja Tolliameti uusimatest töövõitudest. Viimasel ajal on ametile huvi pakkunud poetšekid, suveniirid ning oma kodulehel olevate materjalide sortimine. Sellest teeb maksumaksjate liit järelduse, et MTA võime põhjal eristada olulist ebaolulisest võiks ametist veel tublisti ametnikke koondada.EML jurist Hiie Marrandi kirjutab, mis on saanud kevadistest maaomanike kaebustest, mis esitati Eesti Omanike Keskliidu õhutusel ja maksumaksjate liidu abiga kohtusse, vaidlustamaks Tallinna maamaksu tõusu teateid.

Autor toob välja nii maaomaniku, maksuameti, Tallinna linna kui kohtu argumendid selles vaidluses. EML juhatuse esimees Lasse Lehis tutvustab maksuseaduse muutmise plaane, mis nüüd on paberil kuju võtnud, lisades ka endapoolse hinnangu Riigikogu ja muudatuste eelnõude paaristantsule. EML nõukoja liikmed – endised rahandusministrid Taavi Veskimägi ja Aivar Sõerd kirjutavad ausalt ja südamelt ära, mida nad 2009. aasta eelarve eelnõust arvavad, analüüsides tekkinud olukorra põhjuseid ning tuues ka konstruktiivseid ettepanekuid selle parandamiseks.

Lisateave:MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko, tel 626 4196 www.maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus