Aastaaruanne 2022 koolituse salvestus - aastaaruannete koostamine Telli koolitus

Oktoobri MaksuMaksjas maksurahu lõppemisest

Oktoobri MaksuMaksjas maksurahu lõppemisest

Rubriik: EML

Oktoobri MaksuMaksjas maksurahu lõppemisest

Kuigi meil kehtib juba teab-mitmendat aastat maksurahu, töötab maksuseaduste muutmise vabrik ikka täistuuridel. Niinimetatud maksurahu-seadused torkavad silma tavaliselt sellega, et nende lugemisel tuleb näha kurja vaeva, et nokkida välja kohad, kus midagi päriselt muudetakse, nendest kohtadest, kus tehakse peenhäälestust. EML juhatuse liige Martin Huberg tutvustabki lugejatele koos omapoolse kommentaariga nii käibemaksu- kui hasartmängumaksu seaduse ja riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu lugemist Riigikogus. Selle põhjal saab igaüks ka otsustada, kas riigikogulaste funktsioonide kirjeldamine kummitemplina on kohatu või mitte.

Kauba soetamine teise liikmesriigi käibemaksukohustuslaselt on esmapilgul täiesti harilik äritehing, kuid segadust 0% käibemaksuga arve väljakauplemisega on vägagi palju tänase päevani. EML juhatuse liige Hiie Marrandi annab nõu, mida tuleks silmas pidada EL liikmesriigi e-poodidest kauba soetamisel, ning milliseid abinõusid kasutada, kui ost sooritati ikkagi 20% käibemaksuga.

Marrandi annab ülevaate järjekordsest maksuteemalisest kohtuvaidlusest, mis ei lõppenud küll maksumaksja jaoks hästi, kuid on väga õpetlik paljudele. Kuna esimestest sellelaadsetest kohtuvaidlustest on möödas juba peaaegu 20 aastat, siis väärivad aluspõhimõtted kindlasti meeldetuletamist. Märksõnad on: heauskne ostja, ostja hoolsuskohustus, algdokumendi nõuded, sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus.

Tutvu sisuga lähemalt