iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Oktoobri MaksuMaksjas maksurahu lõppemisest

Oktoobri MaksuMaksjas maksurahu lõppemisest

Rubriik: EML

Oktoobri MaksuMaksjas maksurahu lõppemisest

Kuigi meil kehtib juba teab-mitmendat aastat maksurahu, töötab maksuseaduste muutmise vabrik ikka täistuuridel. Niinimetatud maksurahu-seadused torkavad silma tavaliselt sellega, et nende lugemisel tuleb näha kurja vaeva, et nokkida välja kohad, kus midagi päriselt muudetakse, nendest kohtadest, kus tehakse peenhäälestust. EML juhatuse liige Martin Huberg tutvustabki lugejatele koos omapoolse kommentaariga nii käibemaksu- kui hasartmängumaksu seaduse ja riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu lugemist Riigikogus. Selle põhjal saab igaüks ka otsustada, kas riigikogulaste funktsioonide kirjeldamine kummitemplina on kohatu või mitte.

Kauba soetamine teise liikmesriigi käibemaksukohustuslaselt on esmapilgul täiesti harilik äritehing, kuid segadust 0% käibemaksuga arve väljakauplemisega on vägagi palju tänase päevani. EML juhatuse liige Hiie Marrandi annab nõu, mida tuleks silmas pidada EL liikmesriigi e-poodidest kauba soetamisel, ning milliseid abinõusid kasutada, kui ost sooritati ikkagi 20% käibemaksuga.

Marrandi annab ülevaate järjekordsest maksuteemalisest kohtuvaidlusest, mis ei lõppenud küll maksumaksja jaoks hästi, kuid on väga õpetlik paljudele. Kuna esimestest sellelaadsetest kohtuvaidlustest on möödas juba peaaegu 20 aastat, siis väärivad aluspõhimõtted kindlasti meeldetuletamist. Märksõnad on: heauskne ostja, ostja hoolsuskohustus, algdokumendi nõuded, sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus