iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ojuland: kuluhüvitised jäävad igaühe südametunnistusele

Ojuland: kuluhüvitised jäävad igaühe südametunnistusele

Rubriik: Postimees

Peeter Kuimet intervjueerib Postimehes Riigikogu aseesimeest Kristiina Ojulandi. Ojulandi sõnul on rahvas andnud parlamendile mandaadi igasuguste otsuste tegemiseks ning kuluhüvitiste kasutamine jääb riigikogulaste endi südametunnistusele.

Riigikogu liikme staatuse seadus läheb homme [täna-toim.] riigikogus esimesele lugemisele. Seadus on suure avalikkuse tähelepanu all ja suure kriitika alla langenud. Kas te ei leia, et seadusest tuleks võib-olla jätta välja või muuta punkti riigikogu liikmete kuluhüvitistest nii, et see ei riivaks avalikkuse õiglustunnet nii rängalt? Mis puudutab kuluhüvitiste osa selles eelnõus, siis selles osas on kõik fraktsioonid kokku leppinud, et oleks mõistlik minna tagasi selle süsteemi juurde, mis kehtis kuni 10.

koosseisuni. Aga võrreldes tavaliste maksumaksjatega, kes peavad kõikidest oma kuludest ette kandma? Vaata Riigikogu liikme staatus ongi selline, et rahvas on 101 inimesele andnud mandaadi ja volitanud end esindama hulga inimesi. Demokraatlikus riigis on riigikogu liige vaba oma tegevuses ja vastutab oma tegevusega seaduste ja õiguskorra ees, aga ka oma südametunnistuse ees.

See, kuidas riigikogu liige kasutab talle tööks mõeldud kuluhüvitisi, on sügavalt iga inimese südametunnistuse küsimus. Ma küll arvan, et suur enamus riigikogu liikmetest teeb seda ausalt. Mis te vastate Maksumaksjate Liidule, kelle arvates võiks selline kuluhüvitiste süsteem võiks olla kõikidel maksumaksjatel? Seda ma ei kommenteeriks üldse. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/050607/esileht/siseuudised/264587_1.php Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus