iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Õiguskantsler: käibemaksuseadus viiakse põhiseadusega kooskõlla

Õiguskantsler: käibemaksuseadus viiakse põhiseadusega kooskõlla

Rubriik: EML

Riigikogu toetas 79 poolthäälega õiguskantsleri ettepanekut viia käibemaksuseadus kooskõlla põhiseadusega.

Õiguskantsler Ülle Madise juhtis Riigikogu tähelepanu sellele, et kui täna veetakse sõitjaid takso või suure bussiga, võib ettevõtluseks kasutatavalt sõidukilt ja selle tarbeks soetatud kaupadelt ja teenustelt sisendkäibemaksu täies ulatuses maha arvata. Kui sõitjaid veetakse takso või suure bussi asemel väikebussiga, ei või sisendkäibemaksu täies ulatuses maha arvata.Põhiseaduslikkuse järelevalve algatamise ajendiks oli õiguskantsleri sõnul pöördumine ettevõtjalt, kes osutab tasulist bussiveoteenust väikebussiga, milles on üheksa istekohta ning kelle väikebussilt sisendkäibemaksu on arvestatud käibemaksust lubatud maha arvata 50 protsendi ulatuses.Õiguskantsler asus seisukohale, et sellel ettevõtjal on õigus. „Ühtegi loogilist, õiglast ja kaalukat põhjendust niisuguseks erinevaks kohtlemiseks ei ole, mis tähendab, et see lahendus on põhiseadusega vastuolus.

Lisaks leidsime, et see on vastuolus ka Euroopa Liidu õigusega,“ ütles õiguskantsler.Õiguskantsler märkis, et Taxify ja Uberi teema ei ole antud juhul hõlmatud ja nende teemadega tegelevad maksu- ja tolliamet ning rahandusministeerium.Ettekannetega esinenud põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet ja rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer andsid ülevaate komisjonides toimunud arutelust ja ütlesid, et komisjonid toetasid õiguskantsleri ettepanekut konsensuslikult.Riigikogu juhatus tegi vastava eelnõu algatamise ülesandeks rahanduskomisjonile.Õiguskantsleri Kantselei pressiteade: http://oiguskantsler.ee/et/riigikogu-toetas-79-poolthaalega-oiguskantsleri-ettepanekut-viia-kaibemaksuseadus-kooskollaTutvu ettepanekuga siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus