iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Novembri MaksuMaksja lahkab Eesti maksusüsteemi tulevikuväljavaateid

Novembri MaksuMaksja lahkab Eesti maksusüsteemi tulevikuväljavaateid

Rubriik: EML

Taas kord on põhjust tutvustada MaksuMaksja lugejale uuemaid plaane ja arvamusavaldusi Eesti maksusüsteemi tuleviku teemadel.

EML vanemjurist Martin Huberg tutvustab ühte osa hiljuti valitsuses heaks kiidetud Eesti konkurentsivõime kavast, mis puudutab sotsiaalmaksu ülem- ja alampiiri. Kuna arengukavas väljendatud seisukohad langevad kokku nendega, mida EML juba aastaid on esitanud, siis tuletamegi veel kord meelde põhilised sotsiaalmaksuga seotud probleemid ja nende lahendusvariandid. EML juhatuse esimees Lasse Lehis kommenteerib Rahvusvahelise Valuutafondi tehtud Eesti majanduse seire tulemusi ning Rahandusministeeriumi soovi korraldada uuring Eesti äriühingute tulumaksusüsteemi majanduslikest mõjudest. EML jurist Gaily Kuusik tutvustab lugejatele uusi Riigikohtu seisukohti 2005.

aastal toimunud Hansapanga aktsiate ülevõtmisest tekkinud maksuvaidlustes. Vaidlused puudutavad küsimust, kas mitterahalise sissemakse tegemine Hansapanga aktsiatega vahetult enne seda, kui need aktsiad tuli võõrandada Swedbankile, on käsitatav maksude tasumisest kõrvalehoidumisena. Jätkame maksualaste uurimuste konkursi parimate tööde kokkuvõtete avaldamist. Seekord teeb Inga Klauson kokkuvõtte oma magistritööst optsioonide maksustamise kohta Eestis.

Siinne optsioonide maksustamise kord on võrreldes palga maksustamisega ebasoodsam eelkõige ühtsete reeglite puudumise ning sellest tuleneva ebakindluse tõttu. Töö autor kirjeldabki enamlevinud probleeme optsioonide maksustamisel ning nende kõrvaldamise võimalusi, mis tagaksid maksumaksjatele kindluse, võrdse kohtlemise ning maksevõimelisuse põhimõtte järgimise. Uudislugudes tutvustab MaksuMaksja, kuidas ametnikel edeneb suvel kehtima hakanud tööandja haigushüvitistest tekkinud juriidiliste segaduste likvideerimine, kuidas eri ametkonnad defineerivad abielu vastavalt oma huvidele, kuidas maksuamet on asunud kaitsma pankrotistunud kasiino ettevõtlusvabadust, kuidas maksustatakse investeeringukulla müügist saadud tulu ning mida arvavad meie juhtivpoliitikud eluasemelaenu intresside maksusoodustusest. Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko Telefon 626 4196, 53035 007Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus