iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Novembri MaksuMaksja küsib – kindlalt edasi, aga kuhu täpselt?

Novembri MaksuMaksja küsib – kindlalt edasi, aga kuhu täpselt?

Rubriik: EML

Uus ajakirjanumber jätkab 2015. aastal jõustuvate maksumuudatuste kajastamist. Lugejateni on toodud juhend uue TSD täitmiseks, põgusalt puudutatakse ka arenguid „automaksu“ osas.

Ernst & Young Baltic AS vanemkonsultant Sander Adamson annab ülevaate järgmisest aastast jõustuvast käibemaksumuudatusest, millega muutuvad elektrooniliselt osutatavate teenuste käibe tekkimise koha määramise reeglid ning teenuse osutajal tekib kohustus määrata kindlaks teenuse saaja asukoht, kuna teenused maksustatakse edaspidi riigis, kus asub teenuse tarbija ehk klient. Sama teemaga jätkates saab lugeja tutvuda 2014.

aasta maksundusalaste uurimistööde konkursil auhinnalisele kohale tulnud tööga, mille autoriks on Karli Kütt ja mis käsitleb EL käibemaksudirektiivis sätestatud digitaalselt osutatavate teenuste käibemaksuga maksustamise regulatsiooni vastavust OECD raamtingimustele. Teine samal konkursil auhinnalisele kohale tulnud töö puudutab aga „1000-euroste arvete” seadusemuudatust. Töö autor Piret Zahkna uuris, milline on käibemaksudeklaratsiooni lisa täitmise kohustusest tekkiv halduskoormus ühes ettevõttes, kus tuleks KMD INF hakata täitma käsitsi. Hiljuti võeti Riigikogus vastu seadusmuudatus „e-residendi“ digitaalse isikutunnistuse kohta.

Sellega sooviti muu hulgas kaasata püsivalt välisriikides elavaid välismaalasi Eestisse, et pakkuda neile võimalusi registreerida äriühing Eestis ja juhtida seda välismaalt. Advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat Kärt Anna Maire Kelder kirjutab lähemalt sellest, et paljudes riikides võib selline „kaugjuhitav“ äriühing muutuda topeltresidendiks, kes peab üheaegselt maksma makse nii Eestis kui selles riigis, kust ühingut tegelikult juhitakse. Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus