iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Notaritelgi jääb tulust puudu

Notaritelgi jääb tulust puudu

Rubriik: Äripäev

Aili Sandre kirjutab Äripäevas, et notarite põhjendused teenuste hinna tõstmiseks kõlavad umbes samamoodi, nagu mõned aastad tagasi selgitasid põllumehed riigipoolsete toetuste suurendamise vajadust - piima- ja liha kokkuostuhindu pole tõstetud aastaid, mistõttu tulupuudujääk muudkui aasta-aastalt suureneb...

Notarid niisamuti - selle või teise teenuse hinda pole tõstetud aastaid, kulud suuremad kui tulud. Ju siis on ka notaritel tekkinud vägev tulupuudujääk, mille saaks likvideerida vaid tasude tõstmisega. Nii ongi. Hinnanguliselt umbes kolmveerand notarite tulust tuleb kinnisvaratehinguilt.

Kinnisvaraturul ei lähe aga enam sugugi nii hästi kui veel mõned kuud tagasi. Paremaid päevi ei lubata niipeagi. Hästi, põllumeeste puhul oli ja on võimalik üle lugeda pead lambakarjas, piimaliitrid ja lihakilod. Mingi alus toetuste määramiseks seegi.

Aga notarite saamata jäänud tulu oskavad paraku vaid notarid ise kokku arvata. Pannakse notareile ette avalikustada tulud, et saaks hinnata, kui ebaõiglased tasumäärad on, viivad nad jutu FIEdele - notarid töötavad samadel põhimõtetel, seega pole vaja käivet avalikustada. Pole just kõige parem paralleel - riik ei garanteeri seadustega FIEdele otsatut turgu ega ka pidevat rahavoogu. FIEd peavad oma kaupadele-teenustele ise turu otsima, seejuures nende hinnad sõltuvad turust.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3798/arv_repliik_379801.html Loe ka EML pressiteadet: „Notarite sissetulekud tuleb avalikustada ja notariaaltoimingute mahtu tuleb vähendada

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus