iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Nelja kuuga laekus makse 19,3 miljardit krooni

Nelja kuuga laekus makse 19,3 miljardit krooni

Rubriik: Rahandusministeerium

Aprilli lõpuks oli maksu- ja tolliameti andmetel riigieelarvesse maksutulusid laekunud 19,3 miljardit krooni, mis on 31,2 protsenti eelarves planeeritust. Aprillis laekus sellest 4,5 miljardit krooni.

Aasta esimesel poolel laekub maksutulusid tavapäraselt vähem, mis tuleneb peamiselt tulumaksutagastustest. Möödunud aasta aprilli lõpuks oli riigieelarvesse laekunud 18,8 miljardit krooni ehk 28,3 protsenti eelarves planeeritud maksutuludest. Vaata ka teisi rahandusministeeriumi presentatsioone.Sotsiaalmaksu laekus aprilli lõpuks 8,7 miljardit krooni, mis on 32,3 protsenti eelarves kavandatust.

Aprillis laekus sellest 2,1 miljardit krooni. Aprilli laekumine oli oodatud tasemel, järgnevad kuud on mõjutatud tööturu olukorra stabiliseerumisest ning sesoonsusest.Füüsilise isiku tulumaksu on nelja kuuga tagastatud 201 miljonit krooni enam kui maksu ennast riigieelarvesse laekunud. Esitatud tuludeklaratsioonide alusel tagastati aprillis 344,8 miljonit krooni, kokku on tagastatud ca 1,7 miljardit krooni.Kohalikele omavalitsustele laekus aprillis füüsilise isiku tulumaksu 751 miljonit krooni. Juriidilise isiku tulumaksu laekus nelja kuu jooksul eelarvesse 648,6 miljonit krooni, mis on 26,7 protsenti riigieelarves planeeritust.

Aprillis laekus sellest 173,1 miljonit krooni, millest jaotatud kasumilt laekus 135,9 ning erisoodustustelt 26,1 miljonit krooni. Laekumise olulist suurenemist on oodata suvekuudel, kui makstakse välja valdava osa ettevõtete kasum. Käibemaksu on aasta algusest alates laekunud 6,3 miljardit krooni, mis moodustab 33,3 protsenti eelarves kavandatust. Aprillis laekus käibemaksu 1,7 miljard krooni.

Kuigi käibemaksutagastused jäid aprillis märtsikuu tasemele, kasvas oluliselt maksustatav käive. Sellele aitas kaasa elavnenud tarbimine enamikus sektorites. Alkoholiaktsiisi on aprillikuu lõpu seisuga eelarvesse laekunud 785,5 miljonit krooni ja eelarvest on täidetud 33,7 protsenti. Aprillis laekus sellest 165,4 miljonit krooni.

Alkoholiaktsiisi laekumised on taastumas ning tavapärast taset on oodata ilmselt suvekuudel. Tubakaaktsiisi on laekunud aprillikuu lõpu seisuga 826,5 miljonit krooni ning eelarvest on täidetud 45,2 protsenti. Tulenevalt võrdlemisi suurest varude soetamisest möödunud aasta lõpul laekus tubakaaktsiisi märtsis vaid 31,3 miljonit krooni. Tavapäraste maksulaekumiste taastumist võib eeldada aasta teisel poolel.

Kütuseaktsiisi on aprillikuu lõpu seisuga on eelarvesse laekunud 1,9 miljardit krooni ja eelarvest on täidetud 39,4 protsenti. Aprillis laekus sellest 419,4 miljonit krooni. Kütuseaktsiisi aprillikuu laekumine oli oodatud tasemel. Ettemaksukonto muutus vähendas aprillis laekunud maksusummasid 238,7 miljoni krooni võrra.

Ettemaksukonto muutus näitab maksete tegemise ja nende tekkinud maksukohustuste katteks kasutamise vahet. Konto negatiivne muutus viitab, et aprillis tehti uusi ettemakseid vähem kui varasemaid ettemakseid ära kasutati.Rahandusministeeriumi pressiteade: http://www.fin.ee/index.php?id=105193

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus