iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Narva hakkab taas veokitelt raha nõudma

Narva hakkab taas veokitelt raha nõudma

Rubriik: Põhjarannik

Ilja Smirnov kirjutab Põhjarannikus, et aprillist hakkab Narva linnale kuuluv aktsiaselts Transservice-N taas maksustama Venemaale suunduvaid transiitveokeid, seda hoolimata sellest, et taoline tegevus on tunnistatud põhiseadusega vastuolus olevaks.

Kümnendi algul, mil Narva linnavalitsus võttis autoga piiri ületamise eest raha, juhtis õiguskantsler korduvalt tähelepanu sellele, et transiidi maksustamine on põhiseadusega vastuolus. Valitsusjuhid tegid siseministeeriumile ülesandeks allkirjastada Narvaga leping transiitvedude riiklikuks finantseerimiseks ning tänu sellele ei võtnud Narva alates 2005. aasta jaanuarist autojuhtidelt raha. Tõsi küll, maanteetollipunkti siirdunud autod olid jätkuvalt kohustatud tasuta parkima piiriäärses parklas ning seal oma järjekorda ootama.

Narva linnavolikogu liikme ja linnale kuuluva ASi Transservice-N juhi Vladimir Mižui sõnul vähenes 2009. aastal riiklik finantseerimine peaaegu kolm korda: siseministeerium eraldab Narvale transiidi teenindamiseks 1 100 000 krooni varasema 3 000 000 asemel. "Kus on tõestus? Ainult kantsleri peas oli see tõestus, mitte kusagil mujal," tõrjus Mižui tagasi Põhjaranniku meenutuse, et kunagi viitas õiguskantsler Venemaale suunduvate transiitveokite maksustamise ebaseaduslikkusele.

"Ja kui kohus seda ütleb, las siis kohus annab ka raha. Linn ei allu kohtule, sest raha on vaja. Ma arvan, et ei allu..." lisas ta. Mižui sõnul loobub Narva lepingust ning kehtestab alates aprillist maksu: 169 krooni pluss käibemaks igalt veoautolt ASi Transservice-N teenuste eest, mida osutatakse, kui auto parklas viibib.

Sõiduautosid ei maksustata. Loe täpsemalt: http://www.pohjarannik.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=9978

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus