iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Napsumaks ja gaasi hind kerkivad uuel aastal mühinal

Napsumaks ja gaasi hind kerkivad uuel aastal mühinal

Rubriik: Postimees

Tuuli Koch kirjutab Postimehes, et meeleheite ja dramaatikata istus valitsus eile taas ühise laua taha, kohati võimatu missioonina näiv tasakaalus eelarve sihina silme ees. Ühes oldi ühel meelel – kolmandat korda aasta jooksul alkoholi aktsiisi tõsta on järsk.

Nii lepiti kokku, et tuleva aasta 1. juulist tõuseb nii kange kui ka lahja alkoholi aktsiis. Kui tänavu on see juba tõusnud 30 protsenti, siis uuel aastal tõuseb see esialgse plaani järgi umbes 15 protsenti.

Sellega võidetakse aastas juurde 130 miljonit krooni. Jätkuvalt vaieldi eile ka automaksu teemal ja jäädi eri arvamusele – Reformierakond kaitseb mootorikütuse aktsiisitõusu, sotsiaaldemokraadid on aga seda meelt, et uue auto ostmisel peaks nii rahalise võidu, aga eelkõige keskkonnasäästlikkuse mõttes kehtestama ühekordse automaksu. Eile otsustati ka, et napsu- ja maagaasiaktsiisi tõusuga kaotatakse järgmise aasta suvel käibemaksuerisused, mis annab 650 miljonit krooni võitu aastas. Kuid selles lepiti samuti kokku, et erisus ei hakka kehtima ravimitele ja perioodikale-raamatutele.

Neid maksustatakse järgmisel aastal 9 protsendiga. Seega kiitis valitsuskabinet nõupidamisel põhimõtteliselt heaks rahandusminister Ivari Padari esitatud tuleva aasta eelarve lisatulude projekti umbes 7,4 miljardi krooni ulatuses. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=32561 Vaata ka aktsiisimäärade varasemaid tõuse: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=258

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus