iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Muudatused Raamatupidamise Toimkonna juhendites alates 01.01.2012

Muudatused Raamatupidamise Toimkonna juhendites alates 01.01.2012

Rubriik: EML

Vastavalt raamatupidamise seadusele on kõigil ettevõtetel võimalik valida, kas koostada oma aruandeid vastavuses Euroopa Komisjoni poolt vastu võetud rahvusvaheliste finantsaruandluse standarditega (IFRS) või Eesti hea raamatupidamistavaga. Eesti hea raamatupidamistava, mida kirjeldatakse Raamatupidamise Toimkonna juhendites (RTJ), on mõeldud rakendamiseks eelkõige sellistele ettevõtetele, kellel puudub vajadus täismahus IFRSi aruannete koostamiseks (väiksemad ja keskmise suurusega ettevõtted).

2009. aastal andis Rahvusvahelise Raamatupidamise Standardite Nõukogu (IASB) välja eraldi standardi keskmise ja väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele (IFRS for small and medium-sized entities), mille väljatöötamisel lähtuti IFRSst, kuid võeti eesmärgiks lubada selles võimalikult lihtsustatud arvestuspõhimõtteid ja vähendatud mahus nõudeid avalikustatavale informatsioonile.Kuna RTJd on mõeldud eelkõige samale sihtgrupile nagu SME IFRS, siis otsustasime viia RTJd sellega võrreldavaks. Teatud juhtudel täiendasime SME IFRS baasil RTJe ka juhul, kui RTJdes varem vastavad juhised puudusid ja meie arvates võivad need olla küllalt paljudele Eesti raamatupidamiskohustuslastele vajalikud.Muudetud RTJde eelnõud on alates 14.10.2011 avaldatud kommenteerimiseks nii puhta tekstina kui ka muudatusi väljatoovas variandis (track changes).

Ootame Teie aktiivset tagasisidet muudatuste kohta kuni 13.12.2011 nii küsimuste kui ka ettepanekute vormis mailiaadressil easb@fin.ee.AustusegaRaamatupidamise Toimkonna liikmedRaamatupidamise Toimkond: http://www.easb.ee/ Puhta juhendite tekstiga saab tutvuda siinRTJ 2011Muudatusi väljatoova tekstiga saab tutvuda siinRTJ 2011 (trackitud)

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus