iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mutli hinnangul võib ka WTC eraparkla hõlmata linna maad

Mutli hinnangul võib ka WTC eraparkla hõlmata linna maad

Rubriik: Postimees

Urmas Seaver kirjutab Postimehes, et Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul võib WTC Tallinna maja ja Ahtri tänava vahel olev eraparkla ulatuda linna maale ning ka seal võib sarnaselt Lastekodu tänava ääres olnud parklaga üles kerkida hüvitusnõue erafirmale.

Eelmise nädala lõpul keelasid linna transpordiametnikud ASil Ühisteenused parkimistasu võtmise haigekassa ning kodakondsus- ja migratsiooniameti majana tuntud Lastekodu 48 hoone ees asuvas parklas. Samuti WTC maja (Ahtri 8) ja Ahtri tänava vahelises parklas, kino Kosmose parklas aadressil Pärnu maantee 45 ning Rannamäe tee 5 parklas, sest Lastekodu 48 eraparklat oli firma omavoliliselt nihutanud linna maale. Mutli ütles eile Postimehele, et tõenäoliselt jääb ka WTC maja ees osa linna maal olevaid parkimiskohti Ühisteenuste parkla sisse. «Krundi piir jookseb seal poolviltu, kuid parkla piir on tõmmatud sirgeks,» märkis ta.

Mutli lausus, et kui leiab lõplikult kinnitust, et Ahtri 8 parklas on Ühisteenused samuti linna maad hõivanud, esitab linn firmale hüvitusnõude. Lastekodu 48 parkla osas juba käib kahju kokku arvutamine, mille alusel esitab linn erafirmale kahjunõude. Mutli sõnul ei ole praegu veel Lastekodu parklaga seotud kahju kokku arvutatud. Ta märkis, et selge pole ka kino Kosmose juures oleva Ühisteenuste parkla kuuluvus.

Kosmose kinnistu kuulub küll linnale, kuid linna kultuuriväärtuste amet on kino andnud MPDE kätte. «Linlastel, kes said selles piirkonnas parkides põhjendamatut kahju, palume pöörduda Ühisteenustesse,» ütles Ühisteenuste tegevdirektori asetäitja Kristi Vahtra. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/190208/esileht/siseuudised/tallinn/312655.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus