iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mugavus ja pikad jalad meelitavad kaitseministri äriklassi kasutama

Mugavus ja pikad jalad meelitavad kaitseministri äriklassi kasutama

Rubriik: Äripäev

Kadri Jakobson kirjutab Äripäevas, et kui enamik ministeeriume püüab välislähetuste puhul kulusid kokku hoida, lennates turistiklassis, siis riigi rahakoti eest vastutavas rahandusministeeriumis selle üle arvestust ei peeta.

Ainus minister, kelle lennud on eranditult äriklassis, on kaitseminister Jaak Aaviksoo. Ministeeriumist öeldi, et reeglina soetatakse alati soodsamad ehk turistiklassi lennupiletid, kuid Ameerika Ühendriikidesse lennates eelistatakse mugavuse ja paindlikkuse tõttu siiski äriklassi. Samuti on üheks põhjuseks ministri korvpalluri kasv. Rahandusministeeriumis on mullu oktoobrist tänavu aprillini lähetuste sõidukuludeks kulunud ligi 670 000 krooni ja majutusele 206 000 krooni.

See on ka ainus ministeerium, kust öeldi, et nemad ei pea arvestust, kas ametnikud lendavad turisti- või äriklassis. Kõige enam on rahandusministeeriumist välislähetusi ministri nõuniku kt-l Märt Kivisel. Seitsme kuu jooksul on ta lähetustel käinud 14 korda. "Kui on valida, lendan alati turistiklassis.

Kuid osalen Euroopa majandus- ja rahanduskomitees ning sageli selguvad meie nõupidamises kolm päeva varem. Sealt tuleb ka pileti kallis hind," selgitas Kivine ja lisas, et osa sõitude kulud katab ka Euroopa Liit. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3956/uud_uudidx_395607.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus