iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MTA vabandab eksituse pärast

MTA vabandab eksituse pärast

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet vabandab mõnekümne füüsilisest isikust ettevõtja ees, sest ameti eksitava tegevuse tulemusena kuvati ajutise töövõimetuse hüvitise arvutamiseks valesid andmeid Haigekassa X-tee teenuses FIE-de sotsiaalmaksu summa osas.

See eksitus juhtus üksnes niisugusel juhul kui 2011. aastal oli tasutud tuludeklaratsiooni alusel juurde määratud summasid. Kuna tuludeklaratsioonid esitati kroonides, siis näidati ka tasutud summad ekslikult kroonides, kuigi tasumine toimus eurodes.

Tasutud avansilised sotsiaalmaksu summad kuvati lepingupartnerile õigesti. X- tee versiooni uuendus tehti tänavu 3. veebruari õhtul ja viga parandati. Ekslikud sotsiaalmaksu summad puudutavad 42 inimest, kellele maksti 2012.

aastal alanud töövõimetuslehtede korral rohkem hüvitist summas 44 644,47 eurot. Nendele isikutele saadab Haigekassa kirjad ettepanekuga maksta enammakstud hüvitise osa tagasi. Küsimustele on valmis vastama ka MTA teabeosakonna analüüsitalituse peaspetsialist Heidi Lillemägi 676 2703. Maksu- ja Tolliamet vabandab veelkord tekkinud ebameeldivuste pärast.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus