iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MTA uurijad saatsid eelmisel aastal prokuratuuri 166 kriminaalasja

MTA uurijad saatsid eelmisel aastal prokuratuuri 166 kriminaalasja

Rubriik: MTA

Kokku on 2007. aasta jooksul Maksu- ja Tolliameti uurimisosakond saatnud prokuratuuri 166 kriminaalasja, millest 59 olid seotud maksupettustega, mille Eesti Vabariigile tekitatud kogukahju ulatus ligi veerand miljardi kroonini.

25 prokuratuuri saadetud kriminaalasja olid seotud narkokuritegudega ning 81 salakaubaveo ning alkoholi, kütuse ja tubakatoodete ebaseadusliku käitlemisega. Viimatinimetatud kuritegude menetluse tulemusena hoiti täiendavalt ära enam kui 2,5 miljoni kroonise kahju tekkimine saamata jäänud maksude näol. Üks kriminaalasi on olnud MTA uurijate menetluses seoses dokumendi võltsimisega.

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuus’i sõnul tunnistati ameti poolt prokuratuuri saadetud 166 kriminaalasja raames kahtlustatavaks kokku 363 isikut, kellelt arestiti vara ligi 70 miljoni krooni ulatuses. 2007. aastal avastas Maksu- ja Tolliameti uurimisosakond 1067 tabletti Ecstasy; 7,8 kg kokaiini; 900 g heroiini; 980 g kanepiõisikuid ja teisi narkootilisi aineid. “MTA uurijate poolt eelmisel aastal avastatud narkootikumide turuväärtus on arvestuslikult kokku 8,7 miljonit krooni,” lisas Kuus.

Lisaks peeti kinni 2538 liitrit (teisendatud absoluutalkoholiks) alkoholi, sellest kogusest oleks võimalik villida ligi 13 000 pudelit viina. Eelmisel aastal avastasid MTA uurijad 3,4 miljonit salasigaretti. Uurimisosakonna tegevust eelkõige maksukuritegude uurimise valdkonnas mõjutasid 2007. aastal jõustunud seadusemuudatused Karistusseadustiku osas, kus muudeti maksukuritegudega seotud sätteid.

Maksude maksmisest kõrvalehoidumine suures ulatuses (KarS § 3891) on karistatav maksimaalselt kuni viieaastase vangistusega ning maksukelmus suures ulatuses (KarS § 3892) on karistatav maksimaalselt kuni seitsmeaastase vangistusega. Varasemalt oli nimetatud kuritegude eest ette nähtud karistus kuni 3 aastane vangistus. MTA uurimisosakonna pädevusse kuulub Eesti Vabariigis toimepandud maksu- ja tollieeskirjade rikkumistega seotud kuritegude kohtueelne menetlus. Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=23826&tpl=1026Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus