iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MTA ja EHRL katsetavad tegeliku sularahakäibe tuvastamiseks uut lahendust

MTA ja EHRL katsetavad tegeliku sularahakäibe tuvastamiseks uut lahendust

Rubriik: MTA

Maksu- ja tolliamet ning Eesti Hotellide ja Restoranide Liit alustavad ühist pilootprojekti innovatiivse lahenduse testimiseks tegeliku sularahakäibe tuvastamiseks majutus- ja toitlustussektoris.

Sularahakäibe varjamise tõkestamiseks alustavad maksuhaldur ja liit ühisprojektiga, mille sisuks on kassasüsteemide veebipõhiseks viimise võimekuse tehnoloogiline testimine. Tegemist on tehnilise lahendusega, mis tagab ettevõtte kassasüsteemist läbikäiva müügiandmestiku säilimise ning sõltumatuse hilisematest muutmistest ja kustutamistest.Koostööd alustatakse pilootprojekti läbiviimisega, mille eesmärgiks on konkreetse ettevõtte näitel testida IT-lahenduste töövõimekust, probleemkohtasid ning hinnata selle maksumust. Testimiseks on nõusoleku andnud hotell Strand ja pilootprojekti tähtajaks planeeritud juuni 2014.Pilootprojekti tulemuste põhjal töötatavad maksuhaldur ja EHRL välja veebipõhise kassalahenduse juurutamise ettepanekud valdkonnas.Maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja asetäitja Kaido Lemendik ütles, et sularahakäibe varjamine on nimetatud sektoris peamiseks probleemiks ja ümbrikupalga allikaks.„Koostöökohtumisel leidsime ühiselt, et ainult järelevalvega me piisavat ja püsivat muutust valdkonna maksukäitumises ei saavuta, mistõttu ongi vaja leida ja ellu viia uusi ning innovatiivseid lahendusi, mis tagaksid majutus- ja toitlustussektoris maksukuulekuse tõusu,“ ütles LemendikEHRLi tegevjuhi Raigo Triigi sõnul on maksudest kõrvalehiilimine ja ümbrikupalgad teemad, millega tuleb tõsiselt tegeleda. ”Eesti Hotellide ja Restoranide Liit seisab ausa ettevõtluse eest ning koostöös maksu- ja tolliametiga soovime leida võimalusi maksukuulekuse tõstmiseks ning ebaausa konkurentsi tõkestamiseks.

Pettusteta ettevõtluskeskkond on ka meie tegevuse üks oluline eesmärk,” rääkis Triik. 2013. aasta ning 2014.aasta I kvartali jooksul viis maksu- ja tolliameti majutus-toitlustuse valdkonnas lõpule 193 üksikjuhtumi kontrolli ja teostati 160 vaatlust, mille käigus küsitleti kokku 578 isikut. Tuvastatud töötajates 21% olid uued töötajad, kelle kohta viimasel kolmel kuul palgaväljamaksed puudusid.

204 korral juhiti konkreetsele rikkumisele tähelepanu ilma menetlust alustamata. Eelmise aasta ning selle aasta I kvartali jooksul määrati valdkonnas täiendavalt tasumisele 593 401 eurot makse. Toitlustus- ja majutussektori levinumad maksurikkumised saavad alguse sularaha käibe varjamisest. Sularaha kohta ei jää maha jälge ning see muudab käibe varjamise ettevõtjatele suhteliselt lihtsaks.

Varjatud sularahakäive on peamine allikas valdkonnas ümbrikupalkade maksmiseks. Sellise käitumise tulemusena tekib ärimaastikul ebaaus konkurents, vähenevad eraisiku sotsiaalsed garantiid ning riik kaotab maksutulu.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=35317&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus