iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MTA: impordi tollideklaratsioonide esitamine muutub ettevõtetele mugavamaks

MTA: impordi tollideklaratsioonide esitamine muutub ettevõtetele mugavamaks

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliameti pressiteade

21.06.2021

Alates 1. juulist alustab tööd uus impordi tollivormistuse infosüsteem Impulss, mis muudab ettevõtetele tollideklaratsioonide esitamise lihtsaks ja mugavaks.

Vajadus uue infosüsteemi järgi tuleneb 1. juuli muudatustest, mille kohaselt tuleb deklareerida kõik kolmandatest riikides pärit saadetised.

„MTA jaoks on oluline, et meie infosüsteemid suudaksid toetada 1. juulist suurenevat deklareeritavate saadetiste mahtu. Seetõttu oleme arendanud välja Impulsi, võttes arvesse väliskaubanduse trende ning ettevõtjate ootusi kaupade kiirele liikumisele ja tollivormistusele,“ ütles MTA tolliarenduse valdkonnajuht Ursula Riimaa.

Impulssi on koondatud kõik uuendatud kaupade impordi deklareerimise põhiprotsessid. Infosüsteem on kolmekeelne, tugineb uuel visuaalil ja töötab uuel tehnilisel platvormil. „Lisaks võimaldab Impulss ettevõtetel esitada suuremahulisi tollideklaratsioone ning taaskasutada tolliinfosüsteemidesse varasemalt esitatud andmeid. Suure muudatusena saab Impulsis esitada tollideklaratsiooni ka enne kauba saabumist,“ ütles Riimaa.

Impulss on mõeldud kasutamiseks põhiliselt väljastpoolt Euroopa Liitu kaupa importivatele ettevõtetele ning tolliagentuuridele. Eraisikud saavad oma saadetiste deklareerimiseks kasutada Postipaki deklaratsiooni rakendust, mis on samuti läbinud uuenduskuuri. Erandina peavad Impulsis esitama deklaratsiooni need eraisikud, kes soovivad deklareerida üle 1000-euroseid saadetisi, sooduskäibemaksumääraga kaupa ning piirangutega või eriluba nõudvat kaupa.

Ekspordi tollideklaratsioonide töötlemine jätkub aastani 2023 süsteemis Complex. Ettevõtted, kes täna esitavad deklaratsioone Complexis, ei pea eraldi Impulsis deklaratsioonide esitamiseks õiguseid taotlema, õigused avatakse automaatselt.

Impordi infosüsteemi arenduseks on kasutatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi rahalisi vahendeid (3,2 mln) ning teenuse arendajaks on tarkvaraettevõte Cybernetica AS.

Rohkem infot Impulsi kohta: https://www.emta.ee/et/ariklient/toll-kaubavahetus/tollisusteemide-kasutajatele/impordi-tollideklaratsioonide-tootlemise

Täiendavate küsimuste korral on abiks Tolliinfo: https://www.emta.ee/et/kontaktid-ja-ametist/kontaktid-tagasiside/infotelefonid-ja-e-posti-aadressid

Loe lähemalt:
https://www.emta.ee/et/uudised/mta-impordi-tollideklaratsioonide-esitamine-muutub-ettevotetele-mugavamaks

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus