iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MTA avastas suured kogused siseturule mõeldud salakaupa

MTA avastas suured kogused siseturule mõeldud salakaupa

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliameti menetlejad avastasid novembris suures koguses käitlemiseks mittelubatud alkoholi ja maksumärgiga märgistamata tubakatoodetega kaubitsejate võrgustiku.

14. novembril erinevates maakondades teostatud läbiotsimistel leidsid Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna töötajad üle 45 000 paki salasigarette (üle 900 000 sigareti), ca 400 liitrit piirituselõhnalist vedelikku ning suurema summa sularaha, mis kõik peeti kinni. Juhtumi asjas algatati kriminaalmenetlus. Kahtlustatavatena pidasid menetlejad kinni kolm isikut, kellest ühe isiku võttis Pärnu Maakohus kuni kuueks kuuks vahi alla.

MTA uurimisosakonna juhataja Rain Kuusi sõnul õnnestus uurimisosakonna menetlejatel peatada salasigarettide ja -alkoholiga tegelenud isikute grupi ebaseaduslik tegevus. “Pikaaegse jälitustegevuse tulemusena on tõkestatud hästiorganiseeritud grupi tegevus, mis töötas siseturu varustamiseks,” kommenteeris Kuus. Pärnu ringkonnaprokurör Elle Keemani sõnul on käesolevaks hetkeks kriminaalasjas kokku viis kahtlustatavat, nende hulgas üks Läti Vabariigi elanik ja üks piirivalveametnik. Viiest isikust kaks on varem kriminaalkorras karistatud.

Isikuid kahtlustatakse selles, et nad toimetasid või aitasid toimetada Läti Vabariigist Eestisse Vene maksumärgiga märgistatud ja Eestis käitlemiseks mittelubatud sigarette Prima, North Star, More ja Leningrad ning turustasid neid mitmes Eesti maakonnas. Samuti kahtlustatakse kahte isikut käitlemiseks mittelubatud alkoholi hoidmises ja sellega kauplemises. Pärnus teostatud läbiotsimise käigus leiti ühe kahtlustatava kasutuses olnud ruumist 375 liitrit piiritust, mis oli villitud 5 liitristesse plastikpudelitesse. Lisaks leiti pudelitele sobivad korgid koos rõngastega.

Antud isikut on kohus varem karistanud samaliigilise kuriteo eest. Antud kahtlustuste puhul on tegemist karistusseadustikus sätestatud kuritegudega, mille sanktsioon näeb karistusena ette kas rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse. “Aktsiisikaupade salakaubavedu on jätkuvalt Maksu- ja Tolliameti terava tähelepanu all. Salaalkoholi ja -sigarettide käitlemise juhtumite avastamist ja tõkestamist plaanime eesootava aktsiisitõusu tingimustes järjekindlalt tõhustada,” rõhutas Kuus.

19. novembril alustas MTA uurimisosakond menetlust ka teises kriminaalasjas seoses suure koguse salaalkoholi avastamisega. 13. ja 14.

novembril Pärnumaal asuva tootmishoone kontrolli käigus avastasid Lääne maksu- ja tollikeskuse tollikontrolli osakonna ametnikud 11 plastmassist konteinerit, millest võetud proovide analüüsitulemused näitasid, et kolmes mahutis olnud vedeliku puhul oli tegemist joogipiiritusega, kokku oli joogipiiritust ca 2800 liitrit. Lisaks avastasid tolliametnikud ruumidest üle 900 viieliitrist plastpudelit, pappkastid pudelitele sobivate korkidega ja rõngastega, kasti plekk-korkidega ning erinevates mahutites erinevaid kemikaale. Lääne Ringkonnaprokuratuuri teatel on tänaseks kahtlustatavana üle kuulatud üks isik, keda on varem alkoholi ebaseadusliku tootmise ja alkoholi käitlemise korra rikkumise eest kohtulikult karistatud. Vt MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=22498&tpl=1026Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus