iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

MTA arutas arendajatega tehinguinfo tehnilisi nõuded

MTA arutas arendajatega tehinguinfo tehnilisi nõuded

Rubriik: MTA

Maksu- ja tolliamet tutvustas tänasel arutelupäeval osalenud raamatupidamistarkvara arendajatele ja e-arve operaatoritele üle 1000-eurose kogusummaga tehingute deklareerimise vormi esitamisega seotud tehnilisi üksikasju, et võimaldada arendajatele mugavam üleminek uuele süsteemile.

„On oluline, et esitatavad tehnilised nõuded oleksid standardsed kõigi raamatupidamisprogrammide arendajate jaoks. Koostöös arendajatega on võimalik finantstarkvara kasutavatele ettevõtetele teha uuele süsteemile üleminek võimalikult sujuvaks,“ märkis maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhataja Rivo Reitmann. Lisaks aitab arendajatelt saadud tagasiside ametil täpsustada ka deklaratsiooni lisa vormi esitamise juhendit.Kohtumisel räägiti veel käibemaksukohustuslastele seadusega antud võimalusest taotleda mõjuval põhjusel uuele süsteemile üleminekuks ajutist vabastust kuni 2015. aasta 20.

juunini. Eelkõige loeb maksu- ja tolliamet mõjuvateks põhjusteks ulatuslikke ja äriprotsesse muutvaid tarkvarauuendusi või arendusi. Samuti olukordi, kus näiteks ettevõtte arendustegevuse planeerimine ja teostamine on otseselt sõltuv teistest ettevõtetest, mis ei võimalda arenduste valmimist seaduses sätestatud tähtajaksMaksu- ja tolliameti ning raamatupidamistarkvara vahelist andmete esitamist masin-masin liidese või failist laadimisel on võimalik testima hakata orienteeruvalt septembri teisest poolest.Ettevõtjad peavad hakkama alates selle aasta 1. novembrist käibedeklaratsiooni lisal deklareerima arvete informatsiooni juhul, kui ühe tehingupartneriga tehingu või tehingute käibemaksuta kogusumma ületab kalendrikuus 1000 eurot.

Käibedeklaratsiooni lisaga kogutav info aitab vähendada käibemaksupettuseid ning seeläbi tagada ettevõtetele võrdsem konkurentsikeskkond.

MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=35532&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus