iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mood maksta miinimumpalka viib tööisu

Mood maksta miinimumpalka viib tööisu

Rubriik: Maaleht

“Tulge meile appi ja kirjutage lehes sellest, kuidas maainimese elu läheb järjest raskemaks, sest me ei saa enam varsti tööl käia ja jääme töötuks,” helistas Maalehte üks toimekas naisterahvas. "Ettevõtjad maksavad iga kuuga vähem. Moodi on läinud miinimumpalga maksmine, ja maainimestel, kes kodust kaugel tööl käivad, kulub sõidu peale suurem osa palgast ära," selgitas helistaja. Pahatihti aga kodu lähedal töökohti polegi, kaugel käiakse häda sunnil.

"Nii palju kui olen töökohti uurinud, tundub mulle aina enam, et firmajuhid kasutavad inimeste raskusi ära ja maksavad ainult alampalka, kuigi neil oleks võimalusi ka rohkem maksta," arutles Imbi.

Sotsiaaltöötaja kinnitas naiste juttu - kui inimene palga kohta kobiseb või vastu hakkab, lastakse ta lihtsalt lahti ja siis ei saa sedagi enam. Kuulu järgi on ka firmasid, kes võtavad ametlikult tööle kolm-neli inimest, ülejäänud saavad ümbrikupalka. Imbi sõnul toimivad paljud firmajuhid maal nagu ise tahavad. Palkade vähendamisel ei mingeid allkirju ega kõnelusi.

"Öeldakse, et kui ei meeldi nii, mine ära, tuleb järgmine." "Nähes, kuidas alampalgaga on inimesi nöökima hakatud, ei oska ma muud lahenduseks pakkuda, kui et riik tõstaks alampalga vähemalt kuue-seitsme tuhandeni," pakub Imbi, uskudes, et suurem osa firmasid oleks selleks tegelikult ka võimelised. Pikemalt loe: http://www.maaleht.ee/2009/05/14/uudised/6849-mood-maksta-miinimumpalka-viib-tooisu

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus