iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mõned põhimõttelised tähelepanekud riigikogu liikmete kuluhüvitiste teemal

Mõned põhimõttelised tähelepanekud riigikogu liikmete kuluhüvitiste teemal

Rubriik: Muud

Meedia on võtnud riigikogu liikmete kuluhüvitised teravdatud tähelepanu alla, nagu seda ikka ja jälle on tehtud. Minu (kui riigikogu liikme) vaatepunktist on see üksnes tervitatav. Kokkuvõtlikult öeldes olen seda meelt, et kuluhüvitised on nähtusena põhimõtteliselt põhjendatud, aga loomulikult tuleb neid kasutada üksnes riigikogu liikme tööga seonduvate kulude katteks, mistõttu tuleb ka kontrollida, et see reaalselt nii oleks.

Mida tuleks aga meedial ja teistel kuluhüvitiste kasutamist kriitiliselt analüüsides silmas pidada, on mitte ainult see, kui palju on keegi kuluhüvitisi kasutanud, vaid ka (ja ennekõike) see, milleks neid on kasutatud. Kui kuluhüvitistega susserdatakse endale palgalisa tegemiseks, on see loomulikult taunimisväärne. Samas on midagi positiivset raske leida selles, kui riigikogu liige küll ei kasuta kuluhüvitisi, aga samas on passiivne ja ei võta ette midagi asjalikku, millega seonduvalt võiks üldse hüvitamisele kvalifitseeruvad kulud tekkida. Kui riigikogu liige kasutab aga päris palju kuluhüvitisi, ent põhjendatult selleks, et täita oma kohustusi riigikogu liikmena võimalikult sisukalt ja hästi, siis on see üksnes positiivne. 

Loe lähemalt:
https://varrovooglaid.ee/artiklid/moned-sonad-riigikogu-liikmete-kuluhuvitiste-teemal/

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus