iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Mitterahaline sissemakse peab olema rahas hinnatav

Mitterahaline sissemakse peab olema rahas hinnatav

Rubriik: Äripäev

Ranno Tingas, Ernst & Young Baltic ASi maksukonsultant, kirjutab Äripäevas äriühingusse mitterahalise sissemakse tegemisest ning sellega seotud maksuõiguslikest tagajärgedest.

Maksustamise seisukohalt tuleb arvestada, et füüsilisele isikule ei teki tulumaksukohustust mitterahalise sissemakse tegemisest (seda ei loeta vahetustehinguks), vaid mitterahalise sissemakse eseme soetamishind muutub omandatud osaluse soetamishinnaks. Näiteks on inimesel maatükk soetamishinnaga 100 000 krooni, mille turuväärtus on 300 000 krooni. Kui sellega tehakse mitterahaline sissemakse ja omandatakse osalus äriühingus väärtusega 300 000 krooni, siis sellest ei teki maksustatavat tulu, kuid omandatud osaluse soetamishinnaks on vaid 100 000 krooni. Käibemaksu osas ei tohi unustada, et mitterahalise sissemakse eseme üleandmine on käive ja tehing tuleb maksustada nagu tavaline kauba müük vastavalt käibemaksuseaduse reeglitele.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3529/rubr_artiklid_352910.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus