iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Mitte topelt, vaid hoopis tasuta

Mitte topelt, vaid hoopis tasuta

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et pensionifondide käitumisest kipub järelduma, et fondid pole loodud mitte klientide jaoks, neile muretu pensionipõlve kindlustamiseks, vaid selleks, et kliente põhjalikult lüpsta. Hansapank, SEB ja Sampo Pank paigutasid eelmisel aastal 1,4 miljardit krooni kohustusliku pensionifondide raha oma või emapanga hallatavatesse fondidesse ning kasseerisid Äripäeva hinnangul klientidelt kuni 20 miljoni eest topelt haldustasusid.

Äripäeva meelest on huvide konflikt ilmne. Selle vältimiseks on kaks võimalust: keelata fondidel paigutada kohustusliku pensionifondi vara fondivalitseja teistesse fondidesse või loobuda klientidelt haldustasu võtmisest. Investorite liidu juhatuse liikme Aku Soraineni sõnul ei pruugi keeld pensionifondi valitsejal investeerida teistesse enda hallatavatesse fondidesse olla praktiline.

Huvide konflikti vältimiseks piisab tema sõnul seadusega kehtestatud piiranguist - praegu on lubatud investeerida oma teistesse fondidesse 10 protsenti kohustusliku ja 50 protsenti vabatahtliku pensionifondi vara turuväärtusest. Piirangute osas on sama meelt ka finantsinspektsioon. Finantsteenuste divisjoni juht Andre Nõmm siiski tunnistab huvide konflikti olemasolu. Kuid probleemi inspektsiooni meelest pole, kui fondivalitseja suudab osakuomanikele selliseid tehinguid põhjendada.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3957/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus