iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Mis saab käibemaksust?

Mis saab käibemaksust?

Rubriik: Raamatupidaja.ee

Egon Veermäe kirjutab Raamatupidaja.ee-s, et selle aasta alguses avaldas Euroopa Komisjon Rohelise Raamatu käibemaksu tulevikust – lihtsama, kindlama ja tõhusama käibemaksusüsteemi kohta. Roheline Raamat pandi avalikule arutelule saamaks tagasisidet.

Ühine käibemaksu süsteem on Euroopa Liidus kehtinud üle 40 aasta. Käibemaksu tulud moodustavad liikmesriikide tulubaasist märgatava osa, 2008.

a näiteks 21,4% EL liikmesriikide maksutuludest. Euroopa Komisjon on avanud arutelu praeguse käibemaksusüsteemi toimimise üle. Arutelu aeg on igati asjakohane ja põhjused adekvaatsed.Praegune süsteem on maksumaksjale liiga keerukas. Läbi keerukuse kaotab EL osa oma konkurentsivõimest muude majandustega võrrelduna.

Käibemaksusüsteem on kasutusel ligi 140 riigis ja EL käibemaksusüsteem ei ole kindlasti lihtsamate killast, pigem vastupidi. EL jaoks on sees palju kohti, mida lihtsustada, kuid vähetähtis ei ole ka liikmesriikide endi otsustuspädevus selles küsimuses.Loe täpsemalt: http://www.raamatupidaja.ee/article/2011/5/17/mis_saab_kaibemaksustLoe Rohelise Raamatu kohta veel MaksuMaksjast siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus