iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mis on luksusauto?

Mis on luksusauto?

Rubriik: Delfi

Margus Mikk, Nissan Nordic Europe Baltikumi juht, kirjutab Delfi uudisteportaalis, et sotsiaaldemokraatide mõte maksustada teatud võimsusnäitajatega autod pole uus: mitmel pool maailmas kasutatakse eri maksumeetodeid, millest saadud raha suunatakse teedeehitusse, keskkonnakaitsesse ja teistesse tähelepanu vajavatesse projektidesse.

Näiteks Lätis on kehtestatud luksautode suhtes tavaautodest erinevad reeglid. Luksusautodega seotud kulutusi ei loeta ettevõtlusega seotud kuludeks, samuti ei tagastata kalli auto ostult käibemaksu. Vaatamata lätlaste maksule määratakse seal riigis luksauto ikkagi hinna järgi, mitte mootori võimsuse järgi, nagu sotsiaaldemokraadid teha plaanivad. Võimaliku maksu mõju Eesti ühiskonnale on raske hinnata.

Hinnanguliselt läheks maksu alla ligikaudu 8% Eestis müüdavatest uutest sõidukitest. Kui siin müüakse umbes 30 000 uut sõiduautot aastas, siis peaks maksu maksma umbes 2400 uue auto pealt. Maksu alla minevate autode lõppkogus on kindlasti kordi suurem, sest eriti kasutatud autode poolel on populaarsed just üle 2,2-liitrise töömahuga sõidukid. Kuna siinsel turul on arvel ligikaudu 500 000 autot, siis „luksusautode“ kategooriasse ja maksustamisele kuulub umbes 40 000 sõidukit.

Ma ei usu, et maksu rakendamine autoturule suurt mõju avaldab, sest autosid ostetakse niigi pigem vajadusele põhinedes, aga mitte maksupoliitikat järgides. Luksautode maksu eest heaks seisvad sotsiaaldemokraatide esindajad väidavad, et suurema kubatuuriga autod saastavad õhku rohkem. Sellega on nii ja naa. Tänapäevased uued autod saastavad vaatamata suuremale kubatuurile kindlasti vähem keskkonda kui kolm aastat ja vanemad sõidukid.

Kogu autotöötus teeb väga suuri investeeringuid tootearendusse ja eriti keskkonnasäästlikkusse. Reeglina on uued sõidukid säästlikumad. Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=18999614&l=fpOpinion

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus